Kwakman was bij cafébrand Volendam: “Dacht dat ik dood ging”

Foto: Kwakman was bij cafébrand Volendam: “Dacht dat ik dood ging”

Kees Kwakman was net als zoveel Volendammers in café ‘T Hemeltje, 25 jaar geleden op oudejaarsdag. Een enorme brand kostte veertien jongeren het leven. De analist (42) ontsnapte aan de dood.

Volendamse analist blikt terug op de brand in ‘T Hemeltje, 25 jaar geleden

Kwakman dronk niet, als profvoetballer zijnde, en kan het zich allemaal daardoor nog goed herinneren. Toen hij bijna naar huis wilde gaan, sloeg de brand uit. “Die werd alsmaar groter en binnen dertig seconden stond heel de zijkant van het café in de hens. Je denkt eerst dat het niet echt is, dat het niet gebeurt. Voor mijn gevoel ging het vuur vrij snel weer uit, maar het werd zo verschrikkelijk heet en ook direct pikdonker”, vertelt Kwakman aan het Algemeen Dagblad.

“Heel even dacht ik: nou, dit was het. Ik ga dood. Ik kom hier niet meer weg. Ik was nuchter en had snel in de gaten dat ik moest wegwezen. Maar ja, ik kon geen kant op. Iedereen was in paniek”, vervolgt Kwakman. “Ik ben, denk ik, over mensen heen gesprongen en geklauterd. Ik was topfit door het voetbal. Er kwam een soort oerkracht in me naar boven.” Uren later werd hij naar het ziekenhuis in Zaandam gebracht, daar lagen velen er nog veel slechter bij.

Negen dagen lang lag Kwakman in het ziekenhuis. “Ik praat er eigenlijk nooit over. Het komt nooit echt ter sprake ook. Eigenlijk voel ik me ook geen slachtoffer, omdat ik er fysiek en mentaal niks aan heb overgehouden. In Volendam zijn we er ook niet zo heel goed in om emoties te tonen. Het is een klotenonderwerp ook natuurlijk. Nu 25 jaar later komt weer het besef: ik heb gewoon heel veel mazzel gehad.”

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:34
0+
“Wij spelen na PSV het beste voetbal van de Eredivisie, met afstand”
17:16
29+
García woest: “Gebrek aan respect van de scheidsrechter”
17:00
106+
Veerman vernietigt Koeman in interview: ‘Hoeft niet meer te bellen’
16:49
149+
Kijkers zien Óscar García ‘live ontslag nemen’
16:47
10+
Ploeg vol ‘power en drive’ gaat Champions League in
16:27
141+
Cruijff grijpt genadeloos in na Heerenveen-Ajax
16:26
69+
‘Onthuld: KNVB wilde Ajax niet in Champions League hebben’
16:19
9+
‘ESPN-ontslagbrief wordt getypt tijdens laatste speeldag’
16:07
48+
‘Oprecht zielige’ beelden bij Feyenoord
16:01
5+
Grote verbazing om Ten Hag: “Dat verwacht je niet”
15:51
17+
ESPN: ‘Óscar García misdraagt zich in ArenA’
15:37
38+
‘Ongekend: Ajax gaat expres verliezen’
15:27
117+
‘Aangifte bij politie na Heerenveen-Ajax’
15:16
186+
Amsterdam kookt: ‘Competitievervalsing PSV’
15:10
15+
Van Persie maakt ‘sneue, tragische en pijnlijke’ beslissing
15:00
233+
Kijkers Heerenveen-Ajax in shock: ‘Bi-zar’
14:58
34+
Heel Nederland walgt van trio tijdens Heerenveen-Ajax
14:53
34+
Kritiek op snipperdag Eredivisie-topscorer: “Rot op, man!”
14:44
16+
‘Van Persie jaagt beste speler weg’
14:33
9+
‘Kijkers verlaten ESPN massaal door ‘enorme schande”

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie