Kritiek op transferperiode van Ajax: “Ik had dit niet gedaan”

Foto: Kritiek op transferperiode van Ajax: “Ik had dit niet gedaan”

Ajax heeft een roerige transferperiode achter de rug. De club uit Amsterdam heeft zich op verschillende posities kunnen versterken, maar is er nog altijd niet in geslaagd een opvolger van Jordan Henderson te strikken. De transferexpert van SoccerNews, Mounir Boualin, laat zijn licht schijnen over de transferwindow van Ajax.

Transfermind: Ajax beleeft matige transferperiode, nog steeds geen nummer 6

Ajax heeft zich de voorbije weken behoorlijk weten te versterken. Waar eerst Takehiro Tomiyasu op transfervrije basis overkwam, wisten de Amsterdammers vervolgens Oleksandr Zinchenko, Maarten Paes en Maher Carrizo te overtuigen. Toch is Boualin sceptisch over de aankopen. “Ik had het allemaal niet gedaan”, begint hij in Transfermind, een podcast van SoccerNews. “Ik zou het gelaten hebben zoals het was en de eigen jeugdspelers gebruiken, die doen het goed. Aan de andere kant snap ik het wel, want Ajax ruikt bloed in de strijd om plek twee. Al denk ik dat Ajax ook zonder al deze aankopen plek twee zou kunnen veroveren.”

Ondanks de versterkingen voelt de winterse transferperiode niet helemaal geslaagd bij Ajax. De club is er wederom niet in geslaagd om een ervaren, controlerende middenvelder te halen. Onder meer Manuel Ugarte, Kodai Sano, Fred, Edson Álvarez, Sergi Altimira, Daley Blind en Jordan Henderson werden gepolst, maar bleken niet haalbaar. “Afgelopen zomer lukte het ook al niet, dus het is voor ze te hopen dat het na dit seizoen wel lukt”, zegt Boualin. “Ik vind het wel een beetje tekenend.”

Aan Zinchenko en Tomiyasu deelde Ajax een contract voor een halfjaar uit. Dit de Amsterdammers op de korte termijn behoorlijk wat geld kosten, denkt Boualin. “Ik denk dat Zinchenko niet voor een appel en een ei gekomen is. Tomiyasu zal denk ik wel wat water bij de wijn hebben gedaan. Maar ook hij zal een aardig salaris opstrijken. Uiteindelijk kost het veel geld en zitten ze de jeugd in de weg, vind ik.”

Blauwtje gelopen bij drie grote namen

Op Deadline Day maakte Voetbal International bekend dat Ajax goede hoop had bij drie controlerende middenvelders. Hidemasa Morita, Edson Álvarez en Wataru Endo bleken echter door omstandigheden allen niet haalbaar. Eerstgenoemde mocht van Sporting CP niet vertrekken omdat de beoogde opvolger niet door de medische keuring kwam in Lissabon.

Fenerbahçe liet de oude bekende Álvarez niet terugkeren naar Amsterdam, omdat N’Golo Kanté niet tijdig werd vastgelegd. Pijnlijk voor Ajax is dat Kanté overigens na het sluiten van de markt alsnog in Turkije kon gaan tekenen, nadat Al-Ittihad zijn contract had ontbonden.

Tot slot dacht Ajax ook aan Wataru Endo van Liverpool. Er werd navraag gedaan bij Arne Slot, Endo mocht vertrekken, maar daar ging een streep doorheen omdat er bij de Premier League-club meerdere spelers geblesseerd uitvielen. Zo is Ajax na twee transferperiodes nog steeds op zoek naar een vervanger van Jordan Henderson.

Geef jij Ajax een voldoende voor deze transferperiode?

  • Ja, ik wel
  • Nee, ik niet
  • Ja, ik wel
  • Nee, ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie