Koopmeiners ‘verklapt’ transfer Kees Smit

Foto: Koopmeiners ‘verklapt’ transfer Kees Smit

Kees Smit gaat een grote voetbalcarrière tegemoet, voorspelt AZ-ploeggenoot Peer Koopmeiners. De 25-jarige middenvelder is lyrisch over Smit, die aan de grootste clubs van Europa wordt gelinkt. Koopmeiners denkt niet dat AZ in staat is het toptalent te behouden komende zomer.

Peer Koopmeiners voorspelt toekomst van Kees Smit

Smit is misschien wel de meest besproken voetballer van Nederland de afgelopen maanden. Zijn naam heeft gestaan in elke grote krant van Engeland en Spanje en er is eigenlijk geen Europese topclub dat het talent niet wil hebben. Het ligt dan ook in de lijn der verwachting dat de twintigjarige middenvelder komende zomer een stap gaat maken. “De kans dat bijvoorbeeld Kees Smit nog lang bij AZ speelt, acht ik niet zo groot”, opent Koopmeiners in gesprek met Voetbal International.

“Zijn potentie is voor iedereen zichtbaar. En het mooie is, ik zie nog steeds een jochie die gewoon lekker wil voetballen”, vervolgt Koopmeiners over zijn ploeggenoot. “Hij heeft altijd een glimlach op zijn gezicht en altijd een bal aan zijn voet. Als je in de catacomben het getik hoort van een bal tegen een muur, weet je één ding zeker: dat is Kees.”

Dat er clubs al FC Barcelona, Real Madrid, Manchester City en Chelsea azen op Smit brengt behoorlijke druk met zich mee. “Kees gaat daar heel goed mee om. Hij blijft volledig zichzelf. De gigantische bedragen die rond hem worden genoemd, daar kan hij zelf niks aan doen. Daarop moet je hem dan ook niet beoordelen.”

’60 miljoen niet te weigeren’

Op jonge leeftijd probeert de middenvelder het spel van AZ steeds meer naar zijn hand te zetten. “In het veld weten we allemaal dat we de bal bij Kees kunnen inleveren. Hijzelf weet dat ook. Maar Kees moet óók weten wat zijn rol betekent binnen een team. Met een makkelijk wedstrijdje kom je niet weg op dit niveau. Het mooie is dat Kees zelfkritisch is, hij beseft dat hij vooral in verdedigend opzicht nog stappen moet maken. Misschien is dat er ook wel lastig in te slijpen, als je zó goed kunt voetballen.”

Zowel op financieel als sportief vlak zou een transfer van Smit de club een enorme boost kunnen geven, denkt Koopmeiners. “Directeur Merijn Zeeman heeft gezegd dat de club ieder jaar een operationeel verlies draait van ongeveer tien miljoen euro. Daar keek ik van op. Dan heb je dus structureel transferinkomsten nodig. Los nog van het feit dat geen enkele Nederlandse club een bod van zestig miljoen euro zal weigeren, mocht het met Kees zover komen.”

“Maar het zou zó veel schelen als je een sterke ploeg een jaar langer samen kan houden. Dat je een ingespeeld geheel hebt, helemaal gewend aan de fysieke programma’s van AZ. Het jaar dat Atlético Madrid kampioen van Spanje werd, voetbalden ze al een jaar of vier met elkaar. Zoiets zou geweldig zijn”, besluit hij.

Goal en assist in bekerfinale

Na de KNVB Bekerfinale lijkt Smit al helemaal niet meer te houden voor de club uit Alkmaar. De middenvelder zette het spel geregeld naar zijn hand en had een flink aandeel in de 5-1 overwinning op NEC. Met een doelpunt en een assist zal hij ongetwijfeld weer zijn opgevallen bij de aanwezige scouts in De Kuip.

Toch was niet iedereen lyrisch over de prestatie van Smit. “Ik vond Smit tegenvallen, als ik eerlijk mag zijn”, zei Wim Kieft bij Studio Voetbal. “Het tempo lag hoog, je hebt weinig tijd om te handelen. Waarschijnlijk heeft Smit meer van dit soort wedstrijden nodig om nog beter te worden.”

Toptransfer in de maak?

  • Ja!
  • Nee…
  • Ja!
  • Nee…

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie