Koeman: “Niet ineens minder kans”

Foto: Koeman: “Niet ineens minder kans”

Ronald Koeman kijkt ondanks de personele problemen uit naar de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De bondscoach van het Nederlands elftal blijft ook geloven in een positief resultaat.

Gezonde spanning bij bondscoach

Op de persconferentie in Parijs kreeg Koeman vragen over zijn gevoel voor vrijdagavond. “Als trainer heb je altijd wedstrijdspanning, maar dat noem ik eerder gezond dan negatief”, zo luidt diens reactie. “Het instappen is makkelijker dan toen, je hebt natuurlijk altijd jongens die je al hebt meegemaakt.”

Koeman weet dat Oranje met een loodzware uitwedstrijd start. “We hebben het over een team dat de WK-finale haalde, en het WK ervoor won. Een heel ervaren elftal met geweldige individuele kwaliteiten, we hebben twee wedstrijden tegen ze gespeeld in de Nations League. We hebben in beide wedstrijden laten zien dat we ze kunnen verslaan.”

“We weten waar hun kracht ligt: een team dat compact speelt, levensgevaarlijk is op de counter”, zo vervolgt de opvolger van Louis van Gaal. “Ze hebben aan de bal heel goede spelers, met een geweldige speler als Kylian Mbappé die in zijn eentje een wedstrijd kan beslissen. Dan is het aan ons hoe we daarmee omgaan.”

Geloof in goed resultaat

Volgens Koeman is het gemis van een aantal vertrouwde Oranje-internationals geen reden om te wanhopen. “Het is duidelijk dat we niet met de ploeg spelen die we hadden gehad als iedereen fit was, maar ik zie niet ineens minder kans. Voetbal is een raar spelletje, en ik heb er ook alle vertrouwen in dat we met dit elftal een goed resultaat kunnen halen. Maar bijvoorbeeld Frenkie was belangrijk voor de ploeg, dat is logisch.”

Speelt Oranje gelijk in Frankrijk?

*Odds zijn onderhevig aan verandering.

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

10:20
0+
KKD-club in gesprek met trainer met meer dan 100 duels in Eredivisie
09:54
18+
‘Van Dijk stopt als international van Oranje’
09:45
109+
Plots groot alarm over transfer van Wout Weghorst naar FC Twente
09:25
5+
Vandaag Inside geeft Dick Advocaat een trap na
09:13
89+
Ajax kookt om ‘werkweigering tegen Groningen’
08:54
1+
‘Engelse topclub kaapt Bayern München-transfer van Read’
08:15
256+
‘Keiharde exit bij Feyenoord voor Wellenreuther’
07:45
66+
‘Nieuwe seizoen van één Feyenoorder nu al verpest’
23:45
544+
Krankzinnig: ‘Ajacieden willen niet tegen Groningen spelen’
23:28
35+
Nederlander schrijft geschiedenis met volgende Europese finale
23:11
27+
‘Nieuwe club én transfersom bekend van Nederlandse sensatie
22:52
136+
Withete Advocaat is helemaal klaar met Derksen
22:33
165+
‘Ajax ontvangt groot trainersnieuws uit Duitsland’
22:15
71+
Farioli haalt hard uit naar kritische Sneijder
21:55
75+
Van der Gijp biecht op: “Daar heb ik spijt van”
21:37
102+
Schokkende onthullingen Farioli over Ajax-vertrek
21:19
23+
Bij deze club heeft Mislintat het volgend seizoen voor het zeggen
21:00
60+
Ronald Koeman glundert na goed nieuws over sterspeler
20:41
16+
Utrecht-iconen nemen afscheid: “Daar ben ik het meest trots op”
20:23
1+
Groot Joey Veerman-nieuws richting WK

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie