‘Koeman gooit PSV’er uit Oranje-voorselectie’

Foto: ‘Koeman gooit PSV’er uit Oranje-voorselectie’

Ronald Koeman liet Joey Veerman buiten de selectie van Oranje en dat riep toch de nodige vraagtekens op. De middenvelder van PSV is juist uitstekend in vorm en was zaterdag tegen PEC Zwolle ook uitblinker. Maar dat is volgens bondscoach Ronald Koeman nou net niet de maatstaaf waar de keuzeheer van Oranje naar kijkt.

Joey Veerman klaar in Oranje?

Koeman vertelde maandag op het persmoment dat ‘PEC Zwolle – PSV geen maatstaf is’ voor een plek bij Oranje. Volgens de bondscoach moet Veerman zich over een langere periode zien te bewijzen op internationaal niveau. Kenneth Perez begrijpt de keuze van Koeman wel en vindt dat de spelmaker voor ‘internationale maatstaven’ ook daadwerkelijk tekortschiet.

Dat stelt Perez bij het ESPN-programma Voetbalpraat. “Je ziet het tegen Bayer Leverkusen; dat gaat net iets te snel voor hem. Hij oriënteert zich veel minder goed in die wedstrijden. Hij wordt aangespeeld en ziet helemaal niet dat er iemand in zijn rug zit. Aanname, hop, bal wordt afgesnoept. Dat gebeurt ook in het Nederlands elftal.”

Veerman komt internationaal gezien gewoon tekort vindt Perez. “Ik vind Joey Veerman echt een goede speler, maar het is het net niet voor internationale maatstaven. Wij beoordelen de Eredivisie, dat is onze maatstaaf. Wij zijn daar duiders van, wij zijn daar aan gehecht. Dát is ons referentiekader. Ik snap dat bondscoaches en Europese clubs niet naar PEC – PSV kijken.”

Blunderende Koeman

Op X was juist veel kritiek op de keuze van Koeman, waarbij werd gewezen naar andere spelers. “Toets spelers op het allerhoogste niveau ……… Leverkusen – PSV doet er dus niet toe. PSV – Juventus is ook niks waard dus. Maar wat heeft Sem Steijn dan laten zien op het hoogste niveau?? Wat een kul argument. Koeman selecteert al jaren zeer inconsequent”, klinkt het onder meer. En: “Lulkoek argument. Andere spelers spelen op hetzelfde niveau en de worden wel geselecteerd. Verzin iets anders aub.” En: “Veerman zou zich onmiddellijk niet langer beschikbaar moeten stellen zolang die Koeman bondscoach is…”

Had Joey Veerman wel moeten worden opgeroepen?

  • Ja, absoluut
  • Nee, is niet goed genoeg
  • Ja, absoluut
  • Nee, is niet goed genoeg

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

19:00
273+
‘Dit gaat Xavi Hernández bij Ajax doen’
18:47
7+
‘Alle tv-kenners hebben ongelijk over Oranje’
18:42
17+
‘John de Mol haalt oud-voetballer naar Vandaag Inside’
18:32
15+
Emiliano Martínez haalt keihard uit naar ‘Europa’
18:23
74+
Shock: ‘Memphis en Van Dijk stoppen’
17:49
18+
Wouter Goes door het stof: “Mijn fout”
17:34
21+
Micky van de Ven gaat keihard viral
17:29
0+
Voorspelling Italië – Noorwegen: minimaal punt voor Noren
17:19
41+
‘Déze spelers zijn al zeker van plekje in WK 2026-selectie Oranje’
17:05
49+
Realisme in Rotterdam: ‘PSV maatje te groot’
16:51
135+
Boulahrouz wijst ‘grootste talent van Nederland’ aan: “Geweldig”
16:35
17+
Opvallende uitblinker bij Oranje: “Zegt genoeg..”
16:15
55+
Arne Slot denkt serieus aan Eredivisie-megatransfer
16:06
22+
Steijn: “Ik leer heel veel van hem elke dag”
15:55
0+
Voorspelling Duitsland – Slowakije: Woltemade redt Duitsland
15:37
385+
‘Ajax gaat voor trainer die in 2024 nog in finale Champions League stond’
15:36
38+
Derksen en Gijp vellen oordeel over optreden Van der Vaart aan VI-tafel
15:22
0+
Nieuws over gezondheid Royston Drenthe na herseninfarct
15:07
63+
Emegha kraakhelder na Oranje-debuut: ‘Hoeft niet meer te bellen’
14:51
68+
‘Oranje-schande: Koeman passeert beste speler van afgelopen EK’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie