‘KNVB heeft mazzel en kiest nieuwe bondscoach’

Foto: ‘KNVB heeft mazzel en kiest nieuwe bondscoach’

De KNVB moet op zoek gaan naar een nieuwe bondscoach, nadat Ronald Koeman zijn ontslag indiende. Wat blijkt? Zijn opvolger staat, na een gelukje, al klaar…

Nederland geneert zichzelf tijdens WK Voetbal

De doelstelling van de Nederlandse voetbalbond voorafgaand aan het WK was duidelijk: minstens het halen van de halve finale. Goed, ook dat was bepaald geen ambitie, want het staat voor net niet, maar toch. Het was de lat even wat hoger leggen dan uiteindelijk mogelijk bleek.

Bondscoach Ronald Koeman maakte er in de Verenigde Staten namelijk een potje van. Tegen Japan wisselde hij zichzelf naar een gelijkspel, de kers op de negatieve taart kwam er tegen Marokko. De keuzeheer gooide het systeem overhoop, speelde de Marokkanen in de kaart en liet Oranje kansloos.

Bondscoach Koeman trekt conclusies

Een eindtoernooi dat misschien wel het einde van de trainersloopbaan van Koeman betekende. Sneeuwvlokje, die veel meer bekend zal staan om zijn carrière als voetballer dan het vervolg als oefenmeester, nam ontslag als bondscoach van het Nederlands elftal.

Koeman kan nu alle aandacht gaan richten op zijn privé-situatie. Vrouw Bartina is namelijk al geruime tijd ziek en lijdt aan een chronische vorm van kanker. Voorafgaand aan het WK was maandenlang zelfs de vraag of de ex-speler van onder meer PSV en FC Barcelona wel naar de Verenigde Staten zou afreizen.

Wie wordt de nieuwe bondscoach?

Inmiddels gaat het al bijna een week over wie Koeman moet opvolgen als bondscoach. Namen uit Nederland zelf die de revue passeren zijn bijvoorbeeld Peter Bosz, Erik ten Hag en Arne Slot, maar ook Sarina Wiegman. De droomkandidaat voor velen is echter Pep Guardiola, na zijn vertrek bij Manchester City.

Ook de naam van Michael Reiziger, bondscoach van Jong Oranje, komt regelmatig voorbij. Bij WK Avond op de NOS werd hij besproken door onder meer Danny Blind. “Is de oplossing er al met hem? Hij werkt al jarenlang bij de bond.”

‘Je hebt verdomd mazzel’

Ook aangeschoven was Arnold Bruggink. De door Ten Hag opgevolgde technisch directeur van FC Twente ziet een grote kans. “De KNVB moet het allerbeste willen. Het belangrijkste is kwaliteit. Ik wil graag dat er weer wat gewonnen wordt”, zei de ex-speler.

“Of dat met een 4-3-3 of 5-3-2-systeem is, het zal me een rotzorg zijn. Arne Slot ligt voor de hand, want hij is vrij. Dan heb je als KNVB verdomd mazzel dat zo’n goede trainer op dit moment beschikbaar is”, besloot Bruggink. Is de ideale nieuwe bondscoach dan toch geen Guardiola?

Wie zie jij liever?

  • Guardiola
  • Slot
  • Guardiola
  • Slot

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie