Kieft sneert naar Reiziger: ‘Getuigt van angst’

Foto: Kieft sneert naar Reiziger: ‘Getuigt van angst’

Wim Kieft is niet enthousiast over het niveau van Jong Oranje. Het hoogste jeugdelftal van Nederland begon het EK donderdagavond met een 2-2 gelijkspel tegen Finland.

Valse start voor Jong Oranje, Wim Kieft reageert fel

“Kijk je dan naar Jong Oranje op het EK in Slowakije, dan word je daar niet heel vrolijk van”, verzucht Kieft in zijn wekelijkse column voor De Telegraaf. Million Manhoef op rechts doet zijn best, maar het grote Oranje gaat hem niet worden. In Ruben van Bommel op links zit rek, maar het is moeilijk te voorspellen waar zijn plafond uiteindelijk ligt.”

“Bij de topclubs hoef je ook niet te kijken”, concludeert Kieft. “Ajax en Feyenoord hebben niemand voor Oranje lopen en bij PSV speelt Lang, maar die vertrekt waarschijnlijk. Ernest Poku van AZ viel aardig in bij Jong Finland-Jong Oranje, maar om daar je geld op te zetten…”

Mexx Meerdink verdiende kans

Kieft betreurt de afwezigheid van Mexx Meerdink (AZ). “We hoeven niet bijzonder overspannen te doen, want volgende maand wordt hij 22 jaar. Hij manifesteert zich als een interessante speler, die in de toekomst misschien iets kan betekenen voor Oranje. Hij heeft als spits wel specifieke kwaliteiten. Jammer dat hij onder het mom van groepscontinuïteit niet mee mag, omdat hij een keer heeft verzaakt.”

“Meerdink heeft iets speciaals”, stelt Kieft. “Die afweging van Reiziger, die voor mij een sterkere kandidaat was voor de trainerspositie bij Ajax dan John Heitinga, getuigt van een soort angst. Het is de Louis van Gaal-filosofie, het groepsdenken, het verantwoordelijkheid nemen, het proces gaat voor de ontwikkeling van het individu. Alleen zou bij Jong Oranje het laatste voorop moeten staan. Zeker bij een groot toernooi als het EK.”

Wil jij het voetbal leuker maken? Volg SoccerNews op onze social media-kanalen!

Natuurlijk lees je niet alleen alles op onze website, wij maken het voetbal ook leuker op social media! Volg ons op Facebook, Twitter, Instagram, TikTok en YouTube en mis niks van de mooiste sport die er is.

Eens met Kieft?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:25
28+
Onthuld: Ronald Koeman haat één analist
21:18
11+
Koeman deelt eerste indruk van Emegha en Valente
20:59
131+
Danny Blind gaat live op tv helemaal los over Ajax-rel
20:55
10+
Koeman waakt voor oud-Feyenoorder: “Die vond ik altijd goed”
20:20
74+
‘Gertjan Verbeek ruilt blokhut in voor Eredivisie-club’
20:18
147+
Hele heftige privéonthulling Victor Vlam
19:54
274+
‘Arne Slot belt opeens met Ajax’
19:30
3355+
‘Spelersgroep boos: per direct weg bij Ajax’
19:15
407+
‘Champions League-winnaar nieuwe coach Ajax’
18:50
9+
‘Groot drama voor vergeten AZ-talent’
18:32
50+
Van der Vaart: “We waren de beste professionele amateurs ter wereld”
18:14
9+
Dít is de kracht van Curaçao: “Hechter dan bij veel clubs”
17:56
61+
Van Gaal moet belangrijke stem krijgen in Ajax-keuzes: “Want wie anders?”
17:38
38+
‘Kees Smit maakt megatransfer naar Premier League’
17:20
31+
Succesvol beroep van Feyenoord: minder zware straf van UEFA
17:02
19+
“Transfer van Barça naar Chelsea was een f*cking grote fout”
16:44
15+
‘Plaatsing voor WK zou voor mij het ultieme betekenen’
16:26
55+
‘Bizar: Feyenoorder troeft Lamine Yamal af’
16:08
22+
Utrecht kraakhelder over doelstelling: “Opnieuw”
15:50
11+
Smaakmaker Son vertelt waar toekomst ligt
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie