‘Kenneth Taylor schokt Amsterdam met transfer’

Foto: ‘Kenneth Taylor schokt Amsterdam met transfer’

Het gebeurt eigenlijk té vaak dat Ajax een speler verkoopt en dat de voetballer in kwestie vlak daarna veel meer waard wordt. En dat dit betreft hebben we er weer eentje.

‘Ajax in shock na transfer van 40 miljoen euro’

In januari 2026 besloot men in Amsterdam om Kenneth Taylor voor 16,85 miljoen euro aan SS Lazio te verkopen, en in het Stadio Olimpico kwam de middenvelder opeens helemaal tot leven. Hij speelde er goede wedstrijd na goede wedstrijd en daar kan hij nu de vruchten van plukken.

Volgens de krant Il Messaggero is er nu, een half jaar later, al een nieuwe transfer in de maak voor Taylor. Het dagblad heeft het over concrete interesse van meerdere clubs uit de Premier League, van meerdere vermogende partijen.

Dat laatste is belangrijk, want Lazio wil zijn aanwinst eigenlijk nog niet kwijt. Sterker nog: de nieuwe coach van de Romeinen, Gennaro Gattuso, zou zelfs een heel team om de oud-Ajacied heen willen bouwen. Maar bij een bod van veertig miljoen euro wordt het moeilijk voor Lazio om ‘nee’ te zeggen. En het valt absoluut niet uit te sluiten dat één van de belangstellenden dat bedrag daadwerkelijk neertelt voor Taylor.

Dat betekent meteen ook dat de voetballer uit Alkmaar in een half jaar tijd zo’n 23 miljoen euro méér waard is geworden, dat Ajax te weinig voor hem heeft gevraagd. Overigens zouden de Amsterdammers wel recht hebben op een doorverkooppercentage, vermoedelijk eentje van tien procent over de winst die de Italianen maken. In dat geval gaat het dus om meer dan twee miljoen euro.

“Het plan was eigenlijk om in de zomer weg te gaan”

Op Ziggo Sport liet Taylor onlangs weten over zijn vertrek uit de Johan Cruijff ArenA: “Het plan was eigenlijk om in de zomer weg te gaan. Dat ging uiteindelijk niet door en toen spraken we met Ajax af om in de winter de stap te zetten. Ik wilde dat graag en de club stond daar ook zo in. Toen hebben we dat gedaan.”

“Ik heb de keuze vooral gemaakt omdat ik zelf voelde dat ik iets nieuws wilde”, ging de middenvelder verder. “Ik wilde me ontwikkelen en iets totaal nieuws. Nederland uit en ontwikkelen buiten en binnen het veld. De competitie en stad zijn mooi. Er zijn hier veel Nederlandse spelers geslaagd. Dat is alleen maar mooi, maar het is niet de reden geweest waarom ik hiervoor heb gekozen. Ik ben hierheen gekomen voor mijn ontwikkeling. Vooral het verdedigende aspect is hier een groot onderdeel van het voetbal. Dat is iets wat ik aan mijn spel wilde toevoegen. Je wilt het hoogst haalbare en je bent ambitieus, ik ook. Het zou mooi zijn als ik vanaf hier een mooie stap kan zetten.”

Heeft Ajax te weinig voor hem gekregen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie