‘Jordi Cruijff zet Ajax-held plekje terug’

Foto: ‘Jordi Cruijff zet Ajax-held plekje terug’

Maarten Paes werd zondag de held bij Ajax. De keeper stopte twee strafschoppen in de penaltyserie tegen FC Utrecht. De Amsterdammers gaan daardoor volgend seizoen voorrondes Conference League-voetbal spelen. Maar of Paes dan ook nog als eerste keus onder de lat staat is dan nog maar de vraag.

Ajax-doelman Maarten Paes moet mogelijk stapje terug doen

Paes vertelde tegenover Ajax Life zich goed voorbereid te hebben op een strafschoppenserie. “Eigenlijk huiswerk zoals altijd. Ik krijg altijd een lijstje penalty’s en vrije trappen van de tegenstander. Dat bestuderen we al drie dagen van tevoren en dat kijken we voor de wedstrijd nog even terug. De keeperstrainer kwam met een bidon aanzetten, maar ik heb een goed geheugen, dus ik zei dat het niet nodig was.”

Ondanks zijn succesvolle optreden tegen Utrecht bleek de doelman de afgelopen maanden echter niet altijd een even stabiele factor. Paes kreeg dan ook behoorlijk wat kritiek en dat hakte er wel in. “Dat was niet altijd even makkelijk. Ik probeerde stoïcijns te blijven. De MLS heeft een break van twee maanden en daarvoor was ik twee maanden geblesseerd. Dus ik had al vier maanden geen negentig minuten gespeeld toen ik naar Ajax kwam. Toen raakte Vitezslav Jaros geblesseerd. Dan moet je je verantwoordelijkheid nemen. Dat heb ik geprobeerd te doen. Ik ben mezelf gebleven en heb geprobeerd wat te leren van de kritiek.”

Lange termijn

Volgens Paes is het vooral belangrijk om ook verder te kijken dan naar een paar wedstrijden. “In het voetbal gaat het vaak over de korte termijn, maar ik probeer naar de lange termijn te kijken. De laatste twee wedstrijden zie je echt progressie op verschillende vlakken.” Dat had volgend de keeper even tijd nodig. “Voor de meeste spelers duurt het even voordat ze gewend zijn aan het Ajaxspelletje. Ik had daar niet de tijd voor, maar probeerde stap voor stap een betere keeper te worden. De trainers hebben daarbij veel geholpen.”

Paes hoopt in ieder geval komend seizoen ook nog te keepen voor Ajax. “Ik voel me thuis in Amsterdam. Voor mij is het lekker dat ik nu in de voorbereiding echt een band kan opbouwen.” Mogelijk is dat echter niet als eerste doelman, maar op die zaken wil Paes nog niet vooruitlopen. ” We zien het wel. Ik focus me op waar ik zelf invloed op heb. Ik wil zoveel mogelijk waarde toevoegen binnen en buiten het veld. Ik heb het nog niet met Jordi Cruijff gehad over mijn rol voor volgend seizoen. Nogmaals, we zien het wel.”

Grote naam naar Ajax

De kans lijkt echter klein dat Paes volgend seizoen ook eerste keus is. Onder meer Voetbal International schreef recentelijk al dat men in Amsterdam mikt op een grote naam. “Ajax oriënteert zich al een tijdje op de keepersmarkt, waarbij – onder anderen – de namen van Marc-André Ter Stegen, Iñaki Peña en Mark Flekken voorbij zijn gekomen.”

Wat moet Ajax volgend seizoen doen met Paes?

  • Eerste doelman maken
  • Tweede doelman maken
  • Derde doelman maken
  • Verkopen
  • Eerste doelman maken
  • Tweede doelman maken
  • Derde doelman maken
  • Verkopen

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

11:32
0+
‘Koning van de jungle’ Haaland ‘komt dichter bij Zlatan’
11:22
0+
Vlaar over Van Dijk: “Zeg maar gerust dat ik me daaraan heb gestoord”
11:00
116+
Iedereen bij Oranje op WK verbijsterd om Van Nistelrooij
10:49
436+
‘Nieuwe bondscoach Oranje bekend’, feest in Nederland
10:38
41+
AZ heeft beet: mondeling akkoord bereikt over Eredivisie-transfer
10:20
66+
‘Virgil van Dijk pakt vliegtuig na ruzie’
10:04
14+
“Frenkie had daar compleet schijt aan”
09:30
155+
Amsterdam in paniek: ‘Ajax haalt oude bekende’
09:15
36+
Johan Derksen vindt biddende Oranje-spelers ‘vreemd’
09:05
19+
Messi onthult waarom hij huilde na eerste doelpunt
08:59
23+
‘Oranje-Zweden in gevaar door Koeman’
08:57
48+
Mathieu van der Poel onthult: ‘Of ik Nederland of België support?’
08:42
103+
Opeens bijzonder nieuws over ‘Kees Smit naar Real Madrid’
08:26
33+
Dit is waarom de Oranje-shirts op het WK zo fel zijn
08:10
3+
Dit zijn de uitslagen in Groep J | WK Update
07:56
13+
‘Kwartfinale tegen Frankrijk? Laten we er nog niet aan denken’
07:42
739+
‘Memphis Depay uit Oranje, vlucht geboekt’
07:27
122+
Had Lionel Messi rood moeten krijgen op WK? Dit zijn de beelden
07:10
6+
Dit zijn de uitslagen in Groep I | WK Update
07:00
8+
Messi, Mbappé en Haaland stelen de show | WK Gemist

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie