Jonge Ajacieden slachten geen kippen: ‘Kleineren spelers is teken van onmacht’

Foto: Jonge Ajacieden slachten geen kippen: ‘Kleineren spelers is teken van onmacht’

Onlangs kwam naar buiten dat jonge AZ-spelertjes opgelegd kregen om bijvoorbeeld zelf kippen te slachten, tijdens ‘militaire uitjes’ met het team. Dit gebeurde ook toen Marijn Beuker nog hoofd jeugdopleidingen was in Alkmaar. Toch heeft hij die werkplannen niet meegenomen naar Ajax.

Marijn Beuker: ‘Je wilt een cultuur waarin je in ieder geval fouten mag maken’

“Het heeft met creativiteit te maken. Je kunt alleen maar creatief zijn als je dingen probeert, experimenteert”, vertelt Beuker aan Ajax Showtime. Hij wijst naar buitenspelers ter illustratie: “Als zij weten dat ze worden gewisseld als dingen die ze proberen fout gaan, gaan ze niets meer proberen.”

Die cultuur wil men niet bij Ajax. “Je wilt een cultuur waarin je in ieder geval fouten mag maken. In de onderbouw willen we kinderen motorisch zo breed mogelijk ontwikkelen. Een wapen moet je niet aan het begin, maar aan het eind van je opleiding hebben. Dat hebben we het laatste jaar echt geïntensiveerd. Spelers moeten telkens de puzzel leggen en oplossingen zoeken. Dat kan alleen in een groeicultuur. Als ik trainingen bekijk, geniet ik hoe onze technische staf daarmee bezig is.”

Het kippen slachten is dus niet meegenomen naar Ajax. “Dat was destijds voor mij een negatieve verrassing. Dit soort niet-voetbal uitdagingen zijn niet wenselijk. Overigens deed die trainer dit op eigen initiatief zonder dat de club het wist en werd dit destijds ook door de club afgekeurd”, aldus Beuker, die tot slot de term ’topsport’ definieert: “Uitdaging, moeilijkheid en complexe situaties, maar altijd binnen de sportcontext en altijd in een veilige omgeving. Schreeuwen naar spelers en het kleineren van spelers is wat ons betreft een teken van onmacht.”

Beuker is een topper voor Ajax

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

15:20
7+
VI: Ajax rekent niet meer op ‘droomopvolger’ Farioli
15:14
1+
Barça reageert op geruchten over Premier League-aanvallers
15:00
11+
Farioli gelooft zijn ogen niet na eerbetoon van Ajax-fans
14:40
67+
‘Mohamed Ihattaren naar Eredivisie-topclub’
14:20
17+
‘Europa League-ramp’ dreigt voor Crystal Palace
14:00
21+
Zinderend Wembley: waarom iedereen de wedstrijd om 260 miljoen moet kijken
13:40
223+
Ajax moet vrezen: Erik ten Hag op pole position
13:20
44+
Pijnlijk: ‘Vitesse laat ‘kind van de club’ links liggen’
13:00
96+
Vaessen biedt excuses aan voor wangedrag na duel met Ajax
12:40
38+
Feyenoord-middenvelder duidelijk: “Intentie om te blijven”
12:34
567+
‘Daley Blind naar Eredivisie, maar niet naar Ajax’
12:20
54+
Man United-speler sneert keihard richting Amorim
12:00
336+
Ajax zoekt opvolger Farioli: Kroes heeft de bal met deze kandidaten
11:42
134+
Go Ahead Eagles heeft slecht nieuws voor Ajax
11:22
37+
Groningen neemt besluit over schikkingsvoorstel Vaessen
11:02
70+
Deco doet interessante onthulling over Lamine Yamal
10:44
178+
‘Ajax-verdediger wil weg, oude club zoekt contact’
10:27
201+
‘Grote zorgen om Hélène Hendriks’
10:10
122+
Schöne wijst beste teamgenoot ooit aan: ‘Hij was exceptioneel’
10:00
40+
Willem II en topfavorieten KKD richten vizier op verdediger
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie