Hoogtepunten bij FC Utrecht én Ajax: “Mijn hart is groot genoeg”

Foto: Hoogtepunten bij FC Utrecht én Ajax: “Mijn hart is groot genoeg”

Na een rijke carrière is Sébastien Haller definitief terug in de Eredivisie. De spits zoekt bij FC Utrecht het geluk dat hij in zijn eerste Nederlandse periode beleefde. Maar ook bij Ajax, de rivaal uit Amsterdam, kende hij gelukkige tijden. “Ik voel me bevoorrecht”, vertelt de Frans-Ivoriaanse aanvaller aan SoccerNews.

Haller zet de mooiste momenten uit zijn sportieve leven op een rij

Het is niet zo gek dat Haller twijfelt over wat het absolute hoogtepunt uit zijn loopbaan tot nu toe is geweest. De oud-aanvaller van onder meer Eintracht Frankfurt, West Ham United en Borussia Dortmund kan een heel rijtje opnoemen. “Ik denk veel terug aan de tijd dat ik jong was en bij FC Utrecht speelde. Maar ook verschillende finales, de Europese wedstrijden met Frankfurt en mijn eerste Champions League-wedstrijden met Ajax. Ik voel me bevoorrecht dat ik zo’n carrière mag hebben.”

In Utrecht omarmen ze de teruggekeerde publiekslieveling, ook al speelde hij anderhalf jaar bij rivaal Ajax. “Dat is familie, weet je. Je kunt niet iets uit je eigen familie en verleden weghalen. Ajax is ook onderdeel van mijn hart. Mijn hart is groot genoeg om van beide clubs te houden. Dit is een onderdeel van mij. Ik ben een gemengd persoon, dus ik weet wat het is om tussen twee culturen in te zitten. Ik zie het als een kans, een mogelijkheid, iets dat je moet omarmen om jezelf te zijn en altijd beter te worden.”

Lees ook: Haller verklaart opstartproblemen: “Dat was niet makkelijk”

Met Ivoorkust naar de Afrika Cup

Met zijn twee culturen doelt Haller op zijn geboorteland Frankrijk en het land van zijn moeder, Ivoorkust. Ook met de nationale ploeg van het Afrikaanse land beleefde hij mooie momenten. In 2023 scoorde hij het winnende doelpunt in de Afrika Cup. Aankomende winter wordt het toernooi opnieuw georganiseerd in Marokko. “We kijken ernaar uit. We willen presteren en laten zien dat Ivoorkust er nog steeds is. Eerst hebben we in oktober twee kwalificatiewedstrijden voor het WK. Dat is ook iets groots voor het land.”

Is Haller te goed voor de Eredivisie?

  • Ja, op basis van zijn ervaring.
  • Nee, hij scoort te weinig.
  • Ja, op basis van zijn ervaring.
  • Nee, hij scoort te weinig.

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie