‘Het ziet er niet uit, maar zonder bal kan je ook kampioen worden’

Foto: ‘Het ziet er niet uit, maar zonder bal kan je ook kampioen worden’

Anco Jansen vindt het knap wat Ajax dit seizoen presteert onder leiding van Francesco Farioli. De Italiaanse oefenmeester heeft Ajax inmiddels naar de koppositie geleidt en heeft zelfs een voorsprong van acht punten op naaste belager PSV.

ESPN-analist Anco Jansen prijst Ajax-trainer Francesco Farioli

“Ondanks dat het enorm tegen mijn voetbalhart ingaat, vind ik het wel ongelooflijk knap wat daar gebeurt”, begint Jansen tegenover ESPN. “Als je terugkijkt naar vorig seizoen en dan dit in de selectie weet te brengen, dan kan je alleen maar respect hebben voor Farioli.”

Vorig seizoen bezette Ajax zelfs even de laatste plaats en was er uitschakeling door de amateurs van Hercules in de KNVB Beker. Jansen vindt het knap dat Farioli de boel zo heeft weten om te draaien. “Als je dan nu zo weinig goals tegen krijgt en er echt een team van weet te maken, chapeau. Zonder bal sprinten ze massaal terug. Natuurlijk ziet het er vaak niet uit. Maar zonder bal is Ajax gewoon het beste team van Nederland. Daar kun je ook kampioen mee worden.”

Voor mooi voetbal naar Barcelona

Ajax won ook zondag weer van Almere City, al was de 0-1 overwinning verder niet om aan te gluren. “Farioli kijkt gewoon naar de ranglijst van vorig seizoen en ziet dat er toen defensief helemaal niks van klopte. Ik vind het ook wel wat moois hebben”, vervolgt Jansen. “Maar voor mooi voetbal moet je dit seizoen nou eenmaal niet in Amsterdam zijn. Dan moet je lekker naar Barcelona kijken. Over twee maanden staan ze weer met zijn tienduizenden op het Museumplein, een jaar nadat de club volledig was afgebrand. Dat is nu het enige dat telt in Amsterdam.”

Het voetbalnieuws als eerste lezen? Volg SoccerNews ook op WhatsApp!

Volg SoccerNews via ons WhatsApp-kanaal en mis niets van het belangrijkste voetbalnieuws!

Moet Farioli meer lof krijgen voor zijn geleverde werk?

  • Ja, dat vind ik wel
  • Nee, dat vind ik niet
  • Ja, dat vind ik wel
  • Nee, dat vind ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

18:41
102+
‘WK 2026 verpest door corruptie’
18:30
1+
Op welke zender kijk je Leeds United – Liverpool?
18:24
56+
‘NOS-schandaal bij loting WK 2026’
17:50
42+
“Er komt geen witte rook, Timber gaat weg”
17:35
25+
Verweij: naam Spaanse trainer zingt rond bij Ajax
17:02
189+
Marco Borsato na vrijspraak aan tafel bij Vandaag Inside?
16:48
27+
Van der Gijp: “Hij zei: Pa, ik praat niet meer met jou”
16:30
1+
Op welke zender kijk je Tottenham – Brentford?
16:22
43+
Saibari loopt blauw oog op en onthult op Instagram de dader
16:15
2+
Op welke zender kijk je Newcastle – Burnley?
16:09
23+
Van Persie reageert op kritische Zechiël: “Dat gesprek komt er wel”
16:06
68+
Valente plots onderwerp van juicekanaal, Feyenoorder reageert op gerucht
16:00
1+
Op welke zender kijk je Manchester City – Sunderland?
15:52
31+
Bosz: “Na 23 jaar samenwerken deed dat pijn, was moeilijk”
15:37
61+
PSV-selectie ‘kapot’ na ‘verschrikkelijk’ nieuws
15:22
154+
Vuurwerkincident Ajax krijgt pijnlijk staartje
15:07
41+
Driessen: ‘Feyenoord slaat cruciale slag’
14:46
58+
Derksen wijst aan wie ‘gefaald heeft’ na vrijspraak Borsato
14:36
56+
Steven Bergwijn terug naar Eredivisie?
14:21
85+
‘Opvolger van Timber bij Feyenoord al bekend’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie