Hard oordeel gerechtshof: oud-topman Roda JC fout in fraudezaak

Foto: Hard oordeel gerechtshof: oud-topman Roda JC fout in fraudezaak

Het gerechtshof heeft ex-topman H. M. van Keuken Kampioen Divisie-club Roda JC in hoger beroep veroordeeld tot 110 uur taakstraf. Dat blijkt uit de uitspraak van het hof in Den Bosch van deze week, in bezit van SoccerNews.

Inside: voormalig bestuurder Roda JC krijgt taakstraf vanwege zijn rol

M. werd in 2022 nog door de rechtbank veroordeeld tot 120 uur taakstraf, maar ging tegen dit vonnis in beroep omdat hij het hier niet mee eens was. Voormalig technisch directeur van Roda JC Ton Caanen werd toentertijd veroordeeld tot 240 uur taakstraf voor belastingontduiking en hypotheekfraude, tekende eveneens hoger beroep aan maar trok dit later alsnog in zoals SoccerNews al eerder bekendmaakte.

De villa van de technische baas

Deze fraudezaak heeft te maken met de aankoop van een chique villa in Spaubeek in 2015 door Caanen. De rechter achtte bewezen dat de Limburger, in het verleden trainer van onder andere Apollon Limassol en AEK Larnaca op Cyprus en de Israëlische clubs Maccabi Tel Aviv en Beitar Jeruzalem, doelbewust de bank had opgelicht met onder andere vervalste loonstroken en werkgeversverklaringen.

Daardoor kon de vijftiger een dure hypotheek van acht ton verkrijgen voor de aankoop en verbouwing van zijn bovengenoemde villa. Bovendien zou hij voor bijna anderhalve ton belasting hebben ontdoken. Voormalig Roda-commissaris en statutair directeur van de Limburgse club H. M. zou bij het verkrijgen van een benodigde hypotheek van acht ton een rol hebben gespeeld die volgens de rechter het daglicht niet kon verdragen.

Valse loonstrook gemaakt

Het gerechtshof in Den Bosch ziet dit nu net zo. ‘Met volle wetenschap en medewerking van de verdachte is een fictieve arbeidsovereenkomst tussen een medeverdachte en verdachtes bedrijf opgesteld en zijn op naam van het bedrijf van de verdachte een valse werkgeversverklaring en een valse, zelfs vervalste, loonstrook opgemaakt’, aldus het hof.

Ander belangrijk kopstuk van Roda JC Wim Collard, in het verleden algemeen directeur bij de Kerkraadse club, had zich al eerder neergelegd bij de opgelegde taakstraf van tachtig uur voor het ‘helpen’ van Ton Caanen. Deze fraudezaak kwam jaren geleden aan het licht na een melding bij justitie over het doen en laten van Caanen. Later volgde zelfs nog een inval van de FIOD in het Parkstad Limburg Stadion van Roda JC.

De Kerkraadse club op zich had overigens niks met deze fraudezaak te maken. Ton Caanen, Wim Collard en de bovengenoemde M., een zeer succesvol zakenman, zijn overigens niet meer werkzaam bij de Keuken Kampioen Divisie-club. Caanen is als enige wel nog actief in de voetballerij.

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:04
0+
Nederlands toptalent maakt veel indruk: “Echt een beest”
16:45
3+
Veelbesproken interview Tadic krijgt onverwachts staartje
16:27
11+
Barça-fans unaniem over toekomst van Frenkie de Jong: “Het is tijd”
16:10
34+
“Het wordt een lijdensweg voor Ajax”
15:45
856+
Hadj Moussa verbaast heel Nederland met uitspraak over Van Bronckhorst
15:22
717+
‘Bliksemterugkeer Godts naar Eredivisie’
15:00
99+
Dit is het programma van Feyenoord in de Champions League
14:45
10+
Op welke zender kijk je Feyenoord – Como?
14:27
98+
‘Donkere wolken hangen bliksemsnel boven Ajax’
14:09
2+
Op welke zender kijk Atlético Madrid – Manchester United?
14:03
28+
‘KNVB grijpt in met contractontbinding’
13:51
45+
‘Einde mediacarrière Estavana Polman na privédrama’
13:29
66+
‘Nieuw transferrecord Feyenoord lekt uit: bestemming Read bekend’
13:12
42+
‘Winters transferdrama voor Feyenoord’
12:55
485+
Frankrijk helemaal in de ban van Feyenoord-miskleun
12:40
12+
Dit is het programma van FC Twente in de Conference League
12:25
382+
Dit is het programma van Ajax in de Conference League
12:15
35+
Dit is het programma van NEC in de Europa League
12:05
24+
Dit is het programma van AZ in de Europa League
11:50
4+
Op welke zender kijk je Internazionale – Club Brugge?

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie