‘Grote ontslagblunder bij KNVB’

Foto: ‘Grote ontslagblunder bij KNVB’

Valentijn Driessen is eigenlijk van mening dat bondscoach Michael Reiziger uit zijn functie had moeten worden gezet als bondscoach van Jong Oranje. De oefenmeester mag zich volgens de journalist gelukkig prijzen dat zijn contract voor het EK al verlengd werd door voetbaldirecteur Nigel de Jong.

Valentijn Driessen levert keiharde kritiek op Jong Oranje-bondscoach Michael Reiziger

Ondanks het bereiken van de halve finale vindt Driessen dat Reiziger niet heeft geleverd met Jong Oranje. ” De overwinning met tien tegen de elf van Portugal sprak slechts tot de verbeelding vanwege de heroïek. Tegen Engeland voerde Jong Oranje een kansloze missie en werd het elftal van Reiziger op alle fronten afgetroefd. Daarbij stelde geen enkele jeugdinternational zijn kandidatuur voor het A-elftal van Ronald Koeman. Gemakshalve wordt trouwens vergeten dat Spanje, Portugal en Italië diverse toptalenten misten door deelname van enkele topclubs uit die landen aan de wereldbeker voor clubs.”

Dat de halve finale is gehaald noemt Driessen ‘een Ronald Koeman-kwaal’. Daarmee verwijst hij naar het EK van Oranje, dat in Duitsland ook de halve finale haalde. “Ook toen stelde het voetballend weinig tot niets voor, maar was er volgens Koeman sprake van een succes, omdat Oranje doordrong tot de laatste vier en ruim 100.000 Nederlandse fans naar Dortmund waren gereisd.”

Louis van Gaal-kwaal

Driessen vindt dat Reiziger heeft gefaald met zijn selectiebeleid en zijn tactisch onvermogen. “Reiziger ging direct in de fout bij de samenstelling van zijn selectie op basis van teamcontinuïteit in plaats van vorm, fitheid en de potentie van talenten. Zijn opstellingen deugden niet, evenals zijn spelerskeuzes en zijn gekozen tactieken. Veel van z’n wissels waren niet logisch, alhoewel een aantal daarvan goed uitpakte om iets (tijdelijk) recht te zetten. Hoe flauw het ook klinkt: je bent dan verkeerd begonnen aan een wedstrijd. De Louis van Gaal-kwaal.”

Ook De Jong kan rekenen op kritiek. Die is volgens Driessen te vroeg geweest met de verlenging van het contract van Reiziger. “De gebrekkige communicatie tussen Reiziger en bondscoach Ronald Koeman over Jong Oranje valt De Jong aan te rekenen. Evenals het verkeerde signaal dat hij gaf met het bijtekenen van Reiziger voor het EK. Evalueren doe je achteraf.”

Moet Reiziger alsnog ontslagen worden?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie