‘Groot transferdrama voor Feyenoord: 50 miljoen weg’

Foto: ‘Groot transferdrama voor Feyenoord: 50 miljoen weg’

Feyenoord deed deze zomer Ayase Ueda wel van de hand, maar Anis Hadj Moussa niet. De Japanner werd voor vijftien miljoen euro verkocht aan Lille, terwijl de Rotterdammers voor Hadj Moussa geen zaken wilden doen met Al-Ittihad. Dat had om en nabij de veertig miljoen euro over voor de aanvaller. Feyenoord lijkt dan ook onnodig tientallen miljoen te hebben misgelopen.

Feyenoord loopt flinke transfersommen mis

In zijn column in Voetbal International laat Hans Kraaij junior ook zijn licht schijnen over de transferperikelen rondom Hadj Moussa. “Het is zo ongelooflijk veel geld wat die jongen kon gaan verdienen, het schijnt om vijftig miljoen in vijf jaar te gaan, terwijl je moet weten dat hij drie, vier jaar geleden bij de amateurs van Olympic Charleroi geen pepernoot kreeg. Het jaar erna speelde hij bij Patro Eisden voor een appel en een gevuld koekie; dan kan je vijftig miljoen salaris iemand bijna niet ontzeggen.”

Volgens de voetbalverslagger had Feyenoord de Algerijn gewoon moeten verkopen. “Ik weet ook wel dat spelers alleen aan zichzelf denken, maar in dit geval had ik ‘m toch laten gaan, ondanks het feit dat ik vind dat Hadj Moussa het niet zo chique heeft gedaan, door op de dag van de uitwedstrijd tegen NEC bewust twee keer te laat te komen. Hij had na de vrijdagtraining gewoon even Giovanni van Bronckhorst aan moeten schieten en zeggen: ‘Hé, trainer, dit is zo ongelooflijk veel geld, ik ben helemaal in de war en hoop dat u begrijpt dat ik even niet klaar ben voor NEC-uit’.”

Ueda voor schijntje naar Lille

De Rotterdammer liepen zo een flinke som geld mis, maar lijken ook Ueda voor een veel te laag bedrag te hebben verkocht. De Japanner scoorde ook dinsdagavond in de Champions League weer. Vorig seizoen werd Ueda topscorer in de Eredivisie. Dat maakte hem flink gewild, zeker aan het begin van de zomerse transferwindow. Bronnen meldden destijds aan SoccerNews dat ten minste vier clubs uit de Premier League de Japanse spits naar Engeland wilden halen. Everton bood tussen de 21 en 23 miljoen euro, maar dat vond Feyenoord te weinig

Het Turkse Fenerbache zou zelfs een bedrag van om en nabij de 25 miljoen euro over hebben gehad, al zag de Japanner dat zelf niet echt zitten. Technisch directeur Dévy Rigaux dacht meer geld te kunnen krijgen door zijn poot stijf te houden. Die houding kwam de van Club Brugge overgekomen Belg letterlijk duur te staan. Uiteindelijk vertrok Ueda met nog een aantal dagen van de zomerse window te gaan naar LOSC Lille. De Franse club betaalde 15 miljoen euro.

Trefzeker in Champions League

Na al in de Franse beker trefzeker te zijn geweest, was het ook al snel raak voor Ueda in de Champions League. In de thuiswedstrijd tegen Real Betis liet de puntaanvaller het publiek in Noord-Frankrijk in de twaalfde minuut juichen. Ethan Mbappé trok de bal op fraaie wijze voor, waarna de Japanner op de perfecte plaats stond. Afmaken, natuurlijk met het hoofd, was een koud kunstje.

Heel Europa zag het gebeuren, waarna op X de ene na de andere loftuiting voor de spits verscheen. “In het strafschopgebied is hij echt een matador”, klonk het vanuit Portugal. “Twee goals in twee wedstrijden, hij is gewoon té goed”, was men ook in Frankrijk al onder de indruk.

“Ayase Ueda is een heel complete aanvaller. Hij kon niet beter beginnen bij Lille”, was de conclusie vanuit Spanje. Terwijl de Feyenoord-fans met het schaamrood op de kaken toegaven: “15 miljoen euro. Ik mis hem. Om van te huilen. Echt een koopje…”

Heeft Feyenoord hier een grote fout gemaakt?

  • Ja, Ueda is te goedkoop verkocht en Hadj Moussa had verkocht moeten worden voor dat bedrag
  • Nee, Feyenoord heeft dit goed afghandeld
  • Ja, Ueda is te goedkoop verkocht en Hadj Moussa had verkocht moeten worden voor dat bedrag
  • Nee, Feyenoord heeft dit goed afghandeld

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie