‘Gigantische klap voor Oranje Leeuwinnen’

Foto: ‘Gigantische klap voor Oranje Leeuwinnen’

De Oranje Leeuwinnen trappen aanstaande zaterdag het EK af met een groepswedstrijd tegen Wales. In aanloop naar de eindronde is het geloof in de vrouwen van bondscoach Andries Jonker niet al te groot.

EK-drama dreigt voor Nederlandse vrouwenploeg

“De poule des doods begint dan”, opent Danny Koevermans maandagavond in Voetbalpraat. “Mijn eerste gevoel is dat Engeland en Frankrijk een maatje te groot zijn. Van Wales moet gewonnen worden in de eerste wedstrijd om überhaupt een kans te maken. Je weet niet hoe het team in het toernooi groeit, hoe ze uit de uitzwaaiwedstrijd en de fase hiervoor zijn gekomen.”

“Ze zijn weggespeeld tegen Duitsland en tegen Schotland maakten ze ook geen al te beste indruk”, verzucht Koevermans. Zijn voorgevoel is ‘niet lekker’. Teun de Boer: “Ze zeiden dat het een ‘incident’ was. Je hoorde Jonker zeggen dat ‘de meiden toe zijn aan vakantie. Finland bood ook niet echt de tegenstand om te zien dat Oranje er klaar voor is. Je moet je afvragen of het vertrouwen er is om van de toplanden te winnen.”

Kees Kwakman vreest dat Wales ‘weer lastig’ gaat worden dankzij het defensieve spel. “Het Nederlands elftal heeft niet veel creativiteit en afmakend vermogen. Miedema. Punt.” De Boer: “Het is een neerwaartse spiraal. Je voelt dat bij meerdere mensen. Je bent geneigd te zeggen dat het in die poule des doods niet gaat lukken. We hopen dat het er plots doorheen komt, maar het wordt wel heel lastig.”

Gaan de Leeuwinnen de groepsfase overleven?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie