Gigantische Eredivisie-ramp op komst

Foto: Gigantische Eredivisie-ramp op komst

Het Eredivisie-voetbal dreigt in een vicieuze cirkel des doods terecht te komen. Dat is misschien ietwat overdreven, maar dat het niet goed gaat is duidelijk. En dat dat vermoedelijk consequenties heeft óók.

Raakt Eredivisie Europese plaatsen kwijt na dramaweek?

Ajax ging op dinsdagavond kansloos onderuit tegen SL Benfica en staat nog altijd laatste in de Champions League, als enige ploeg met nul punten, achter Kairat Almaty uit Kazachstan (dat één puntje heeft verzameld). PSV stuntte natuurlijk in datzelfde miljardenbal, door met 1-4 van Liverpool te winnen op Anfield Road, maar daarna werd het weer kommer en kwel.

AZ won in de Conference League, zij het met pijn en moeite, van Shelbourne FC (de nummer drie van de nietige Ierse competitie), maar in de Europa League gingen Feyenoord (tegen Celtic, 1-3), Go Ahead Eagles (tegen VfB Stuttgart, 0-4) en FC Utrecht (tegen Real Betis, 2-1) allemaal onderuit. Op de coëfficiëntenranglijst van de Europese voetbalbond (UEFA) heeft de Eredivisie daarom een flinke opdoffer gekregen… En Portugal vormt een groot gevaar.

Voetbal International schrijft: “In de laatste wedstrijd van een Portugese club, Rangers FC-Sporting Braga, probeerde de Nederlandse scheidsrechter Allard Lindhout nog een helpende hand toe te steken, door Rangers een penalty te geven en rood uit te delen aan Braga. Het mocht niet baten, zelfs met tien man kwam Braga terug tot een gelijkspel tegen de Schotten. Het was het enige puntenverlies van de Portugezen in deze speelronde. Sporting Portugal won in de Champions League van Club Brugge, Benfica hield Ajax in crisis en FC Porto had een makkelijke avond tegen OGC Nice. Via drie zeges en een gelijkspel pakte Portugal 7,000 coëfficiëntenpunten deze week, gedeeld door het aantal deelnemers betekent dat een toevoeging van 1,400 aan het Portugese totaal.”

De Nederlandse clubs verzamelden met zijn allen 0,667 coëfficiëntpunt en België deed het beter, met 0,800 punt. Vooral Portugal is dus gevaarlijk, want het verschil tussen ons land en de Portugezen bedraagt nu nog maar 2,600 punt. Blijft Nederland zesde (de huidige notering), dan houden ‘we’ twee vaste Champions League-tickets. Maar zoals het nu gaat, gaat dat dus níét gebeuren.

Gaat Portugal ons inhalen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:00
107+
‘Van Persie en Te Kloese op het matje’
22:42
15+
‘Zorgen om Sébastien Haller’
22:24
16+
‘Na WK 2026 droomtransfer Denzel Dumfries’
22:06
299+
‘Stront aan de knikker voor Weghorst na Ajax-Feyenoord’
21:48
201+
‘Feyenoord bestolen van penalty na ‘rookie mistake”
21:30
449+
‘Ajax-Feyenoord krijgt staartje voor Robin van Persie’
21:12
263+
‘Slechtste van het veld verlaat maandag Feyenoord’
20:54
416+
‘Koeman juicht: nieuwe superster ontdekt tijdens Ajax-Feyenoord’
20:36
78+
PSV grootste winnaar na Ajax-Feyenoord
20:18
225+
Fred Grim doet opvallende bekentenis na Ajax-Feyenoord
20:00
94+
Valentijn Driessen geniet van Ajax, maar plaatst toch kanttekening
19:42
365+
‘Farioli huilt na uitspraak Van Persie’
19:24
92+
‘Feyenoord verloor één man bij Ajax uit het oog’
19:06
204+
‘Dikke Premier League-transfer na Ajax-Feyenoord’
18:50
71+
Kwakman looft Klassieker-uitblinker: “Heel erg knap”
18:35
78+
Timber: “Heeft geen nut om te focussen op de spelers die vertrekken”
18:20
50+
Hans Kraaij kan Mokio niet volgen: ‘Lijkt net interview in het Chinees’
18:05
69+
Smal legt vinger op zere Feyenoord-plek
17:49
59+
Van Persie: “Ja, ik heb een reactie gezien op verlies tegen FCSB”
17:34
332+
Bizarre teksten Hadj Moussa na de Klassieker
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie