Geen ontslag bij NEC: “Je gaat niet zo’n iemand zomaar even eruit gooien”

Foto: Geen ontslag bij NEC: “Je gaat niet zo’n iemand zomaar even eruit gooien”

In het afgelopen halfjaar lag Rogier Meijer een aantal keer onder vuur bij NEC, maar algemeen directeur Wilco van Schaik weigerde de hoofdtrainer er uit te gooien. Hij beseft hoeveel Meijer bereikt heeft in Nijmegen.

Wilco van Schaik houdt vertrouwen in NEC-trainer Rogier Meijer

Van Schaik was zondagochtend te gast aan tafel bij Goedemorgen Eredivisie, waar Meijer ter sprake komt. NEC draaide een moeizame eerste seizoenshelft, maar de trainer mocht blijven zitten. “Ik heb mijn nieuwjaarsspeech gezegd: iemand die zeven jaar bij je werkt, keihard, loyaal en een prachtig uithangbord voor de club, die de laatste 4,5 jaar ons naar de Eredivisie, handhaving, een zesde plaats en de bekerfinale heeft gebracht…”

Historisch

“Dat is allemaal historisch. Als diegene dan vier tot zes weken even wat minder presteert, wat doe jij dan met zo’n iemand in je bedrijf: ga je die ontslaan? Nee, niemand. Toen gingen mensen ook klappen”, vervolgde Van Schaik in het ESPN-programma. “Deze man heeft gewoon geweldig werk verricht. Dan doen ik en Carlos (Aalbers, technisch directeur van NEC, red.) er alles aan om zo’n iemand de kans te geven om te verbeteren. Natuurlijk moet het beter, hard op de inhoud. Maar je gaat niet zo’n iemand zomaar even eruit gooien, na een paar verkeerde weken.”

Van Schaik steekt de hand ook in eigen boezem, als het gaat over de wisselvallige resultaten bij NEC. “De selectie was misschien ook iets te jong, terwijl we van sommige spelers wat meer verwachtten. Daardoor ook het aantrekken van Bryan Linssen. We hebben dus ook naar onszelf gekeken. De trainersstaf heeft tussen kerst en oud en nieuw met elkaar gebeld en nagedacht en toen was de conclusie ook: er moeten dingen anders. Na de nederlaag bij Willem II kwamen er ook spelers naar me toe en die zeiden: Wilco, geen gekke dingen doen, hè.”

Goed dat Meijer mag blijven zitten?

  • Ja, het beste voor de club
  • Nee, tijd voor een frisse wind
  • Ja, het beste voor de club
  • Nee, tijd voor een frisse wind

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:12
9+
‘Ten Hag naar Real Madrid’ zorgt voor schok en ongeloof
23:00
15+
Johan Derksen verdrietig: “Pijp is leeg”
22:38
14+
‘Persona non grata terug in Oranje’
22:16
176+
‘Onthuld: Slot gesaboteerd bij Liverpool’
21:58
44+
‘Privé-ruzie Vandaag Inside live op tv’
21:40
83+
‘Kees Smit woest: in januari WK-transfer’
21:22
34+
Slot geeft toe: ‘Ik heb geen enkel idee’
21:04
70+
‘Plotseling Braziliaan gespot bij Ajax’
20:46
16+
Cody Gakpo mist Champions League-kraker
20:28
155+
‘Arne Slot opeens gered door Real Madrid’
20:25
38+
‘Quinten Timber levert Feyenoord geen cent op’
20:10
56+
Diego Simeone vol lof over PSV’er voor Champions League-clash
19:51
57+
Te Kloese doet bijzonder boekje open over Zlatan
19:32
84+
‘Grote zorgen voor Wilfred Genee’
19:17
7+
Op welke zender kijk je Wolverhampton – Manchester United live?
18:49
16+
Vandaag Inside sloeg plank volledig mis: “Geen waar voor hun geld”
18:43
0+
Voorspelling PSV – Atlético Madrid: Saibari helpt Eindhovenaren aan zege
18:31
20+
Ongeloof over slordig AZ: “Zelfs onder Ajax”
18:14
34+
Nieuwe status voor PSV op hoogste niveau: “Voor het eerst favoriet”
17:57
21+
Eredivisie stapt naar politiek door Ajax-Groningen
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie