‘Geef Heitinga en Keizer gewoon een kans’

Foto: ‘Geef Heitinga en Keizer gewoon een kans’

Marciano Vink vindt dat men niet in het verleden moet blijven hangen wat John Heitinga en Marcel Keizer betreft. De twee trainers verdienden een eerlijke kans, zegt de ESPN-analist in Voetbalpraat. Dat heeft het duo volgens Vink eerder niet gehad.

Marciano Vink pleit voor eerlijke kans Heitinga en Keizer

Als Ajax Heitinga en Keizer aanstelt, zou het voor beide oefenmeesters hun tweede periode als hoofdtrainer van Ajax zijn. Keizer stond in de jaargang 2017-2018 voor de groep, maar werd na 24 wedstrijden ontslagen. Heitinga was verantwoordelijk voor de prestaties van Ajax 1 in 2022-2023, toen hij het seizoen als interim-trainer afmaakte na het ontslag van Alfred Schreuder.

“Allebei hebben ze een kans gehad, maar een echte kans is als je jouw team hebt, met jouw gedachte”, legt Vink uit. Daarmee doelt hij vooral op Heitinga, die een team ‘erfde’ en niet vanaf het begin van het seizoen met de groep en een plan aan de slag kon. “Dat je een hele voorbereiding mag draaien. Dat vind ik een echte kans.” Keizer had die kans wel, maar zijn voorbereiding werd overschaduwd door het incident van Abdelhak Nouri. “Wat er toen ook in de voorbereiding met Keizer gebeurde… Het was een gebroken man. De hele club en spelersgroep op dat moment…Hoe hij dat gemanaged heeft, dat was bizar knap”, herinnert Vink zich

“Farioli kenden we niet, of Ten Hag zou slagen bij Ajax wisten we ook niet, Guardiola werd voor een groep gezet, dat gaat goed, Rijkaard moest ineens Barcelona leiden”, vervolgt de ESPN-analist. “Voordat je al een bepaalde mening hebt, iets in het verleden waar we niet over kunnen oordelen hoe dat tot stand kwam bij die twee, geef ze gewoon een kans.”

Verslaggever Christian Willaert zetten zijn vraagtekens bij het trainersduo. Vink weerlegde die twijfels: “Laat ze het maar zien. Misschien zijn ze wel complementair aan elkaar. Misschien is Keizer wel een voetbalfreak. Je weet het niet. Als het na een jaar niet goed is, dan scheiden de wegen weer. Ik ben van mening: geef het een kans voordat je het afschiet.”

Verdient dit duo een kans?

  • Tuurlijk, wie moet het anders doen?
  • Nee, ik zou een ander zoeken
  • Tuurlijk, wie moet het anders doen?
  • Nee, ik zou een ander zoeken

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie