‘Feyenoord-tweetal in de clinch met Van Persie’

Foto: ‘Feyenoord-tweetal in de clinch met Van Persie’

Quinten Timber is in het bezit van een aflopend contract bij Feyenoord en moest mede daarom afgelopen zomer zijn aanvoerdersband afstaan. Trainer Robin van Persie koos er opvallen genoeg voor om zomeraanwinst Sem Steijn te bombarderen tot nieuwe captain, maar ook hij is de band inmiddels kwijt. Timber vertelt niet blij te zijn geweest met de keuze van Van Persie.

Quinten Timber en Sem Steijn niet blij met Feyenoord-besluit Robin van Persie

In gesprek met De Telegraaf geeft Timber aan dat de beslissing van Van Persie om de band af te nemen niet fijn voelde. “Natuurlijk doet het iets met je, als mens én als voetballer, wanneer je geen aanvoerder meer bent. Het is een enorme eer om die band te dragen. Maar ik heb het snel naast me neergelegd om me volledig op het voetbal te kunnen focussen. Voor mij is dat onderwerp inmiddels afgesloten.”

Volgens de middenvelder heeft het besluit zijn aanzien binnen de spelersgroep van Feyenoord echter niet gedaald. “Je krijgt een bepaald respect binnen de groep en dat heeft niet alleen met die band te maken. Ik ben hetzelfde blijven doen voor het team.” Daarnaast spelen er nog de nodige contractperikelen, waardoor het tot op heden geen gemakkelijk seizoen is voor Timber. Die stelt echter het beste er uit te willen halen. “Ik denk dat zo’n periode ervoor zorgt dat je een sterker karakter krijgt. En dat het mij uiteindelijk ook gaat helpen in mijn verdere carrière.”

Van Persie pakt Steijn aanvoerdersband af

Waar Timber dus aan het begin van het seizoen al een dreun kreeg, daar blijkt ook Steijn niet blij te zijn met het besluit van Van Persie. Die koos er deze week voor om Timon Wellenreuther de band te geven. Steijn reageerde niet enthousiast na de mededeling vanuit de technische staf. “Sem was dan ook teleurgesteld, ja, maar het is míjn beslissing geweest”, benadrukt trainer Robin van Persie, geciteerd door Voetbal International.

Steijn kreeg nog wel het verzoek om als reserve-aanvoerder te fungeren. Van Persie: “Als tweede aanvoerder had hij vanuit de luwte kunnen groeien, zonder dat iedereen er iets van vindt. Vice-aanvoerder is een andere rol, als je kijkt naar het takenpakket. Zou ik ideaal hebben gevonden.”

Vier aanvoerders

“Sem heeft daarover nagedacht en besloten zich te concentreren op zichzelf, zijn herstel en eigen spel. Dat is zijn goed recht, maar anders hadden we met hem gewoon vier aanvoerders gehad: Timon, Sem, Anis en Givairo. Door de keuze van Sem hebben we er gewoon drie”, aldus Van Persie.

De ‘degradatie’ is dus niet lekker gevallen bij Steijn. Toch heeft Van Persie geen spijt. “Ik kan niet beïnvloeden waar jullie over schrijven en praten, dat is voor mij geen reden er dan maar spijt van te hebben. Ik heb gedaan wat ik dacht dat het beste was voor het team.”

Wie is nu eigenlijk de beste aanvoerder voor Feyenoord?

  • Timber
  • Steijn
  • Wellenreuther
  • Hadj Moussa
  • Read
  • Valente
  • Timber
  • Steijn
  • Wellenreuther
  • Hadj Moussa
  • Read
  • Valente

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

16:48
35+
Ajax-aanwinst onderweg: “Zo goed als zeker”
16:33
19+
“Dat was het moment waarop Feyenoord besloot: zo kan het niet langer”
16:14
49+
‘Sensatie in Nijmegen: afkoopclausule van 10 miljoen gelicht’
16:01
47+
‘Joshua Zirkzee verklapt transfer op Instagram’
15:48
25+
Van Persie hekelt clubwatcher: “Beter je huiswerk doen”
15:33
18+
Hoefkens schept duidelijkheid over ‘vertrek Van Hooijdonk’
15:16
37+
Van Persie reageert: negeerde hij medisch advies Read?
15:11
0+
Voorspelling Senegal – Marokko: Marokkaanse zege onder hoge druk
15:00
134+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen Sparta: de return van twee sterkhouders
14:45
0+
Voorspelling RB Leipzig – Bayern München: Bayern blijft scoren
14:41
46+
‘Johan Derksen gaat opstappen bij Vandaag Inside’
14:36
33+
Bosz over Guus Til: “Als ik heel eerlijk ben..”
14:20
22+
Bosz mist nóg een sterkhouder en heeft nieuws over Salah-Eddine
14:07
256+
‘Kees Smit naar Ajax, Feyenoord of PSV’
13:50
54+
‘PSV zet in op oude bekende als opvolger Perisic’
13:30
111+
‘Owen Wijndal weg bij Ajax’
13:19
504+
Opeens zorgen om René Hake bij Feyenoord
13:03
598+
‘Ihattaren per direct naar Eredivisie-topclub’
12:47
11+
Duijvestijn tekent al weer bij zijn 7de (!) Nederlandse club
12:33
11+
‘Transfer naar Franse Ligue 1 lonkt voor Go Ahead-ster’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie