Feyenoord-komeet Read verklaart keuze voor Oranje Onder 19

Foto: Feyenoord-komeet Read verklaart keuze voor Oranje Onder 19

Givairo Read staat aan de aftrap van het EK Onder 19 in Roemenië. De rechtsback van Feyenoord koos er bewust voor om met zijn leeftijdsgenoten mee te gaan en heeft als aanvoerder een belangrijke rol in het team. Van hoge verwachtingen heeft het veelgeprezen talent geen last, vertelt hij aan SoccerNews.

Read deelt Feyenoord-ervaring met Oranje Onder 19-talenten: “Geen problemen mee”

Bondscoach Peter van der Veen is lovend wanneer hij wordt gevraagd naar de ontwikkeling van Read. “Volgens mij is het drie jaar geleden dat hij nog bij FC Volendam speelde. Givairo is als een komeet omhoog geschoten. Ik denk dat hij nog niet aan zijn plafond zit. Het is altijd fijn om met hem samen te werken. Een genot om hem op het veld te hebben staan. Ik had hem niks kwalijk genomen als hij voor Jong Oranje had gekozen, maar ik ben blij dat hij bij ons is.”

Het was niet vanzelfsprekend dat Read met Oranje Onder 19 meeging. De verdediger had ook de mogelijkheid om bij Jong Oranje aan te sluiten voor het EK Onder 21, maar koos bewust voor zijn leeftijdsgenoten. Hij legt zelf uit waarom: “Ik heb een langer traject doorlopen met deze jongens. Daarom heb ik hiervoor gekozen. Dit is ons laatste toernooi samen. Ik wil het goed afsluiten.”

Michael Reiziger, de bondscoach van Jong Oranje, kwam naar Feyenoord om Read zijn perspectief te schetsen. “We hebben een gesprek gehad met beide bondscoaches en Reiziger legde mij uit wat er zou kunnen gebeuren. Devyne Rensch is zijn rechtsback en aanvoerder, logisch ook. Daarom zou ik minder spelen dan bij de Onder 19. Hij wilde me in zijn team hebben, maar liet de keuze aan mij en snapte dat ik ervoor koos om hier te spelen. Dat ging op een eerlijke en respectvolle manier.”

Givairo Read in actie namens Oranje Onder 19 (in maart 2024).

Omgaan met verwachtingen

Na zijn doorbraak in de Eredivisie en in de Champions League tegen AC Milan en Internazionale ontvangt de negentienjarige vleugelverdediger veel complimenten. Dat brengt verwachtingen en druk met zich mee. “Er zijn altijd verwachtingen als je het goed doet. Ik moet er gewoon goed mee omgaan. Rustig blijven en doen wat ik altijd doe. Dan komt het wel goed.”

In de selectie van Onder 19 speelt hij met leeftijdsgenoten die ook al minuten maakten in eerste elftallen van bijvoorbeeld Ajax en PSV. In Oranje zijn ze teamgenoten, maar de komende jaren worden ze mogelijk tegenstanders in de Eredivisie. “Daar worden natuurlijk grappen over gemaakt. Ik speelde laatst tegen Mats Rots van Heracles. Dat is leuk. Hier bij Oranje zijn we dan weer een grote groep. Onderling dollen hoort erbij, we zijn goed met elkaar.”

Lees ook: Werken met de grootste Nederlandse talenten: “Ze zijn goed genoeg”

Meer verantwoordelijkheid

Read is de aanvoerder van de nationale jeugdploeg en ontwikkelt zich op het gebied van leidinggeven. “Ik ben nooit aanvoerder geweest, maar ik vind het mooi om deze rol te krijgen. Ik heb veel ervaring opgedaan afgelopen seizoen en daardoor kan ik de jongens meenemen. Zelf maak ik een stap in mijn ontwikkeling. Normaal ben ik op de achtergrond, nu moet ik de jongens meenemen en heb ik meer verantwoordelijkheid. Ik heb daar geen problemen mee.” 

Het EK, dat voor Oranje Onder 19 zaterdag van start gaat tegen Duitsland, moet leiden tot een Europese titel voor Nederland. “Ik denk dat we een van de favorieten zijn. We hebben een hecht team met veel kwaliteit. We moeten scherp beginnen en zullen er alles aan doen om het toernooi te winnen. Dat is zeker realistisch met deze spelers.”

Een logische keuze van Read?

  • Ja, vind ik wel.
  • Nee, niet mee eens.
  • Ja, vind ik wel.
  • Nee, niet mee eens.

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:29
1+
‘Twente koestert nog altijd interesse in dure Spartaan’
21:06
19+
Híer ging het mis voor de Leeuwinnen tegen Engeland
20:44
47+
Alex Kroes duidelijk over doelstelling Ajax: “Is een must”
20:30
47+
Buitenland: ‘Trieste Miedema-schande in Nederland’
20:18
24+
Carlo Ancelotti veroordeeld tot celstraf
20:11
49+
‘Damaris Egurrola per direct naar huis’
19:57
81+
Buitenland in shock door Oranje Leeuwinnen en ‘idioot’
19:57
60+
‘Andries Jonker tijdens EK weg bij Oranje Leeuwinnen’
19:46
81+
‘Ajax accepteert miljoenenverlies bij transfer’
19:29
87+
Oranje Leeuwinnen gekraakt: “Wat kom je hier dan doen?”
19:12
46+
‘Ongelofelijke lul’ verpest EK voor Nederlandse dames
18:50
25+
Officieel: Volendam plukt doelman weg bij PSV
18:35
148+
Ajax wil ‘idealiter nog zeven spelers toevoegen’
18:25
222+
‘Zwakste schakel bij Oranje Leeuwinnen gelijk wegsturen’
18:20
79+
Nu al weer blessure Feyenoorder: verdediger zes weken ‘out’
18:04
114+
Kroes bevestigt aanstaande toptransfer Ajax: “Heel blij mee”
17:49
138+
‘Volgende bestemming Jordan Henderson al bekend’
17:34
72+
‘Ajax en PSV clashen in strijd om Engelse middenvelder’
17:14
277+
‘Ryan Flamingo per direct weg bij PSV’
17:00
33+
Opstelling Oranje Leeuwinnen: Van de Donk op de bank
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie