‘Farioli tóch weg: plan B voor Ajax’

Foto: ‘Farioli tóch weg: plan B voor Ajax’

Francesco Farioli heeft bij Ajax nog een contract tot medio 2027, maar de vraag is of de Italiaan dat wel gaat uitdienen. De oefenmeester presteert goed dit seizoen bij de Amsterdammers, waarmee hij op weg is naar de titel. Dat heeft ook geleidt tot interesse van buitenlandse clubs, waar hij op diverse lijstjes zou staan.

Buitenlandse belangstelling voor Francesco Farioli: Sjoerd Mossou voorziet mogelijk Ajax-vertrek

Farioli werd deze week al gelinkt aan Bayer Leverkussen, maar vooral AS Roma wordt veelvuldig genoemd als nieuwe bestemming. De Italiaanse krant La Repubblica schreef deze week zelfs dat Farioli al een gesprek hebben gevoerd met Claudio Ranieri, huidig trainer van AS Roma.

Ranieri stop er na dit seizoen mee, waardoor Roma op zoek moet naar een nieuwe trainer. La Repubblica stelde echter dat de gesprekken met Ranieri nergens toe geleid zouden hebben, omdat Farioli zou wachten op een belletje vanuit de Premier League. Sjoerd Mossou vertelt in de voetbalpodcast van het Algemeen Dagblad dat het niet direct een ramp zou zijn voor Ajax al Farioli weggaat. “Als Farioli Ajax kampioen maakt, heeft hij het ongelooflijk goed gedaan. Ik denk niet dat het per se erg of slecht is als Ajax afscheid van hem moet nemen. Ik denk dat hij dan (bij een landstitel, red.) dit ongelooflijk moeilijke seizoen op een fantastische wijze tot een goed einde gebracht heeft en dat het ook een mogelijkheid biedt om een volgende fase in te gaan met Ajax.”

Plan B

Mossou denkt dat het niet mogelijk is om nog een jaar op deze wijze te blijven spelen met Ajax. “De manier waarop hij nu het maximale uit het team heeft geperst – met de manier van voetballen en met de manier van werken – is razendknap, maar ik vraag me af of dit met name bij Ajax duurzaam is. Je wilt stappen maken als het gaat om voetbal. Je wilt iets meer voetballen zoals het club-dna dat voorschrijft.”

Mossou verwacht dat Ajax wel zou willen meewerken aan vertrek van Farioli. “Als hij een mooie club kan krijgen, door de voordeur naar buiten kan en in de polonaise over het Museumplein gaat, denk ik dat stiekem iedereen er wel mee kan leven.” De journalist is wel benieuwd hoe Ajax een eventueel vertrek van Farioli wil gaan invullen. “Heeft Ajax een plan B? Heeft Ajax een trainer op het oog die perfect past bij de fase die hierna komt?”

Zie jij Farioli komende zomer vertrekken bij Ajax?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:31
11+
‘Gewilde Ajacied wordt bij nóg een Premier League-club genoemd’
17:12
14+
Barça reageert op geruchten over Premier League-aanvallers
17:00
73+
Resink, Clasie, Hwang of Henderson? Stem op jouw favoriet!
16:49
49+
Hartverwarmende actie Weghorst buiten het veld
16:31
8+
Clubheld Modric vertrekt bij Real Madrid
16:13
12+
4-voudig kampioen met Ajax stopt noodgedwongen
16:00
25+
PSV-verdediger vertrekt transfervrij naar Club Brugge
15:36
35+
Plek voor Steijn en Milambo bij Feyenoord?
15:20
84+
‘Ajax rekent niet meer op ‘droomopvolger’ Farioli’
15:00
54+
Farioli gelooft zijn ogen niet na eerbetoon van Ajax-fans
14:40
296+
‘Mohamed Ihattaren naar Eredivisie-topclub’
14:20
31+
‘Europa League-ramp’ dreigt voor Crystal Palace
14:00
39+
Zinderend Wembley: waarom iedereen de wedstrijd om 260 miljoen moet kijken
13:40
326+
Ajax moet vrezen: Erik ten Hag op pole position
13:20
70+
Pijnlijk: ‘Vitesse laat ‘kind van de club’ links liggen’
13:00
124+
Vaessen biedt excuses aan voor wangedrag na duel met Ajax
12:40
52+
Feyenoord-middenvelder duidelijk: “Intentie om te blijven”
12:34
868+
‘Daley Blind naar Eredivisie, maar niet naar Ajax’
12:20
70+
Man United-speler sneert keihard richting Amorim
12:00
421+
Ajax zoekt opvolger Farioli: Kroes heeft de bal met deze kandidaten
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie