‘Eredivisie-clubs niet blij met Ajax’

Foto: ‘Eredivisie-clubs niet blij met Ajax’

Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich niet populair gemaakt in de Eredivisie. De Italiaan koos donderdagavond tegen Eintracht Frankfurt niet voor zijn sterkste basisteam tegen Eintracht Frankfurt (4-1 nederlaag) en dat krijgt mogelijk een staartje.

Eredivisie wil dat Ajax Europees voetbal serieuzer neemt

Voetbal International bericht: “Binnen de competitieorganisatie Eredivisie CV hebben de clubs juist afgesproken dat scoren in Europa de prioriteit is. Structureel in de top zes van Europa spelen is de ambitie. (…) De zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst is voorlopig afgedwongen, maar resultaten wegen wel vijf jaar lang mee. De vraag is of Ajax conform de afspraken met de Eredivisieclubs handelt, nu Farioli spelers spaart in Europa om in de competitie tegen AZ te kunnen vlammen.”

ECV-directeur Jan de Jong benadrukt dat de zesde plaats op de UEFA-ranglijst ’topprioriteit voor alle clubs in de Eredivisie’ is. Zelf gaat hij Ajax niet aanpakken na de wedstrijd in Frankfurt. “Dat is een individuele verantwoordelijkheid van een club. De zesde plek die we nu innemen is ook echt het succes van het collectief van achttien clubs. We spelen allemaal op gras en de Europese clubs worden zoveel als mogelijk gefaciliteerd.”

Toch komt De Jong met een waarschuwing voor Ajax. “Eén of twee plekken zakken scheelt zo maar tachtig miljoen euro op jaarbasis”, aldus de ECV-directeur. “‘In een uiterst competitieve Europese markt kunnen we dat als klein land gewoonweg niet missen. Dat op zich zou er voldoende voor moeten zorgen dat een club iedere Europese wedstrijd uiterst serieus neemt.”

Moet Ajax Farioli hier streng op aanspreken?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:32
10+
Waterreus vergelijkt Farioli met Fortuna-trainer Buijs: ‘Minstens zo knap’
23:14
77+
Brobbey-Weghorst-discussie laait ineens weer op
22:54
20+
PSG wint op bezoek bij Arsenal en zet stapje richting finaledoel
22:02
16+
‘Arsenal-aanvaller kan zijn biezen pakken’
21:40
116+
‘Higler-schandaal bij Arsenal – Paris Saint-Germain’
21:16
71+
‘FA neemt besluit over schorsing Gakpo’
20:48
36+
Daily Mail: ‘Chelsea in problemen in Conference League’
20:26
26+
Drama treft Real Madrid-verdediger
20:09
8+
Opstellingen: Naast Timber nóg een Nederlander in selectie Arsenal
19:22
34+
Simons bedankt PSV-held: ‘Wat hij voor mij gedaan heeft…’
19:08
43+
‘Transferplannen Liverpool bezorgen Slot drukke zomer’
18:49
113+
‘Groot transferdrama voor Dean Huijsen’
18:29
64+
‘Fàbregas verpest droom van Farioli’
17:50
190+
‘Feyenoord-revelatie weet genoeg en kiest voor Premier League’
17:31
22+
Routinier NEC maanden uitgeschakeld door kruisbandblessure
17:12
87+
‘Dani de Wit keert terug in Eredivisie’
16:49
125+
‘Grote smet op seizoen van Slot bij Liverpool’
16:30
36+
Baas weerlegt kritiek: “Initiatief nemen blijft ons uitgangspunt”
16:10
58+
‘Carrièreswitch voor Johan Derksen’
15:49
62+
“Zelfs Henk Veerman had er dit jaar meer gemaakt dan hij bij Ajax”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie