Erdogan woest na moment in blessuretijd tegen Oranje

Foto: Erdogan woest na moment in blessuretijd tegen Oranje

De president van Turkije, Recep Erdogan, vindt dat ‘zijn’ Turkije is benadeeld in de EK-wedstrijd tegen Nederland (2-1). Volgens hem hadden de Turken in minuut 93 een penalty moeten hebben wegens een vermeende handsbal van Denzel Dumfries.

Had Turkije in blessuretijd een penalty moeten hebben voor hands Denzel Dumfries?

“Ik ben geen scheidsrechter, maar we kregen geen strafschop toen de Nederlandse speler een handsbal beging, ondanks dat de scheidsrechter er dicht op stond en wij een penalty verwachtten”, zegt Erdogan, die in het stadion aanwezig was zaterdagavond.

Hij kwam ook nog terug op de schorsing van Merih Demiral. “De straf van Merih heeft niets te maken met Merih persoonlijk. Het is een straf voor de hele natie Turkije. De schorsing die de UEFA heeft toegekend werpt een schaduw over het hele toernooi. Het is onverklaarbaar, het is puur een politiek besluit.”

“Godzijdank heeft het niets afgedaan aan de moraal en motivatie bij onze spelers. Ondanks al dit negativisme heeft onze ploeg een heel zware wedstrijd bezorgd aan Nederland, een land dat geldt als een echte voetbalschool. Het was een spannende wedstrijd waarin de ploegen elkaar weinig ontliepen. We scoorden vroeg en hielden lange tijd de controle over de wedstrijd. We hebben een paar kansen onbenut gelaten, zeker in de laatste tien minuten van de wedstrijd.”

“Ik kan alleen maar een felicitatie uitdelen aan ons team, dat tot de laatste seconde keihard heeft gewerkt en ons allemaal heel trots heeft gemaakt. Onze expats en burgers die deze wedstrijd hebben bezocht hebben hun hart en ziel erin gestoken.” Erdogan besluit met een sportieve voetnoot: “Ik wil Nederland graag feliciteren met dit succes. De Nederlandse fans gedroegen zich hoffelijk, zowel voor als tijdens de wedstrijd.”

Dit had een penalty moeten zijn

  • Eens
  • Oneens
11256+ Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

15:18
9+
‘Memphis naar andere Eredivisie-topclub dan PSV’
15:00
3+
Rodri LEGEND van Spanje, VREES voor Southgate! | Aads Voorspelling #7
14:45
62+
‘PSV legt Belgisch toptalent vast’
14:24
68+
‘Ontslagen El Ghazi krijgt gelijk van Duitse rechter’
14:09
40+
‘Bayern München verdient grof op Zirkzee’
13:44
217+
‘Ajax kan toptransfer niet voorkomen’
13:24
132+
Vitesse-overnamekandidaat wil zich terugtrekken: “Doodvonnis”
13:11
38+
Ten Hag verklaart komst Van Nistelrooij en Hake
12:46
268+
‘Ajax-flop’ onderscheidt zich: “Zou het dan toch?”
12:37
31+
Voorbeschouwing Spanje – Engeland: de ultieme ontknoping van dit EK
12:32
471+
‘PSV verrast met Benítez-opvolger’
12:18
221+
‘Ajax en Traoré naderen elkaar’
12:07
843+
Kluivert velt oordeel over EK van Memphis: ‘Dat is jammer’
12:00
425+
Verrassende Ajax-exit in de maak
11:45
438+
Van der Gijp wijst EK-uitblinker aan: “Voorbeeld voor Xavi Simons”
11:30
115+
Vitesse hoort positief nieuws vanuit KNVB
11:15
763+
‘Financieel fiasco voor Ajax’
10:55
334+
‘Trotse’ Koeman gekraakt: “Een wonder”
10:40
364+
Sol Campbell bevestigt twijfels over penalty: “Engeland moet geluk accepteren”
10:29
394+
Koeman getipt: “Tijd om keuzes te maken”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie