‘Enorme ramp voor Ayase Ueda bij Feyenoord’

Foto: ‘Enorme ramp voor Ayase Ueda bij Feyenoord’

Ayase Ueda verkeert eigenlijk al maandenlang in een tamelijk rampzalige vorm bij Feyenoord. Hij is geen schim meer van de spits die aan het begin van het seizoen nog de Coen Dillen-Index leek te gaan bedreigen. Sterker nog: trainer Robin van Persie sluit niet uit dat Casper Tengstedt de plek van Ueda als eerste nummer 9 over gaat nemen. Dat lijkt opgemaakt te kunnen worden uit woorden van Van Persie richting Telstar-thuis.

Casper Tengstedt kan zomaar eerste spits van Feyenoord gaan worden

“Ayase is een type speler die uiteindelijk fit en fris moet zijn, wil hij top spelen. Zoals we het er al eerder over hebben gehad, is Ayase niet helemaal fris geweest. Hij had geen blessure, maar was gewoon niet helemaal lekker fris. Dat kon je ook zien in zijn manier van drukzetten en zijn manier van speler überhaupt. Het is nu zaak, en daar heeft hij de afgelopen week wel een stap ingemaakt, dat hij gewoon weer fris wordt en alles mee kan trainen. Dan krijgen we weer de beste Ayase te zien, daar geloof ik heilig in. Alleen heeft hij er gewoon een moeilijke maand opzitten”, zegt Van Persie over de ploeterende Japanner.

Tegen Go Ahead Eagles vorige week versierde Tengstedt als invaller een penalty die hij vervolgens zelf binnenschoot. “Dat was een belangrijk moment. Voor iedere spits is dat belangrijk als je zo’n cruciale goal maakt. Dat doet ook wat met je vertrouwen, want het is niet zo makkelijk om op zo’n moment achter die bal te gaan staan. Daar heb ik bewondering voor, dat vind ik mooi dat je dat überhaupt al durft. Hij schoot hem er goed in. We hadden ook zo’n moment op de training afgelopen woensdag en toen schoot hij hem naast. Dus ik ben blij om hem tegen Go Ahead Eagles wél binnen te schieten. Dat was een hartstikke goed moment. Daar zijn we blij mee.”

‘Dan kan het zomaar zijn dat, dat op den duur verandert..’

De Deen maakt stappen, na een ontzettend matig eerste halve jaar. “Uiteindelijk zie je ook in zijn spel, in de kleine momentjes, zijn link-up play, hoe hij wegbeweegt en ruimtes aanvalt, dat je een scherpe Casper ziet. Dat heeft uiteraard ook te maken met dát soort momentjes, dat je hem toch binnenschiet.” Hij staat nu op vijf goals in 450 speelminuten. Lonken er meer kansen? “We hebben meerdere spelers in onze selectie. We hebben het over Ayase gehad. Die heeft de meeste minuten gespeeld als spits. Ik denk dat verklaarbaar is. Casper is ook een goede speler binnen onze selectie, die ook gewoon goede momenten heeft gehad dit seizoen. Hij heeft ook de momenten verdiend die hij heeft gespeeld.”

Kan Tengstedt Ueda voorbij in de pikorde? “Dat kan altijd. Dat ligt bij volledig open. Ik denk niet perse in een nummer één, twee of drie. Dat kan altijd veranderen, afhankelijk van hoe ze spelen en trainen, en of je consequent veel impact hebt op het team. Dan kan het zomaar zijn dat, dat op den duur verandert”, aldus Van Persie tot slot.

Wie vind jij beter?

  • Ueda
  • Tengstedt
  • Ueda
  • Tengstedt

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Om ervoor te zorgen dat we een veilige en verantwoorde omgeving kunnen bieden aan alle bezoekers, vragen we je vriendelijk om je leeftijd te bevestigen. We willen je erop wijzen dat het invullen van je leeftijd vertrouwelijk wordt behandeld en dat we deze informatie uitsluitend gebruiken om te voldoen aan de wettelijke vereisten en om ervoor te zorgen dat onze advertenties op de website alleen getoond worden aan de bezoekers die dit mogen zien. De leeftijd dient naar waarheid ingevuld te worden

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie