Eerlijke Maduro: “Dat had ik beter moeten doen”

Foto: Eerlijke Maduro: “Dat had ik beter moeten doen”

Hedwiges Maduro werd aan het einde van de eerste seizoenshelft ontslagen als hoofdtrainer van Almere City FC. Achteraf had de oud-international het anders aangepakt, stelt hij nu.

Hedwiges Maduro zelfkritisch na Almere City-ontslag

“Je moet eerst altijd in de spiegel kijken”, stelt Maduro in Studio Voetbal. “We hebben het hier over mooi voetbal, maar het gaat om resultaat. Want ik word afgerekend op resultaat. Wij hebben ook goede wedstrijden gespeeld en die hadden we moeten winnen, maar het gaat om de punten.”

Volgens Maduro is er één en ander fout gegaan in Almere. “Als je terugkijkt, had ik een klankbord naast me moeten hebben.” Wat dat had toegevoegd? “Ervaring. Ik ben natuurlijk een jonge coach. Als iemand tegen jou kan zeggen: ‘Rustig blijven, dit heb ik al meegemaakt’. Of: ‘Hedwiges, je zit fout, dit heb ik al meegemaakt’. Dat had ik niet.”

“Dat kreeg ik later wel met Foeke Booy, maar dat had ik zelf beter moeten doen”, aldus Maduro, die het ‘een combinatie’ noemt. “Je moet een goed team om je heen samenstellen, dus het is logisch dat er een ervaren man naast me komt. Dat heb ik wel geopperd. We hebben het geprobeerd extern op te lossen. Dan liet ik bijvoorbeeld Guus Hiddink langskomen om te vragen wat hij zag. Maar eigenlijk had ik wel een vast iemand nodig.”

Gaat Maduro alsnog slagen als hoofdtrainer?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie