Edvardsen en Antman moeten Go Ahead dragen: ‘Alles is nieuw’

Foto: Edvardsen en Antman moeten Go Ahead dragen: ‘Alles is nieuw’

Go Ahead Eagles kan op paasmaandag geschiedenis gaan schrijven in De Kuip. Voor de club uit Deventer is het zestig jaar geleden dat er een bekerfinale gespeeld werd, De Dennenappel werd echter nooit gewonnen. Met AZ treffen De Eagles een gehavend elftal dat niet in beste vorm steekt, ziet Aad de Mos.

Match of the Weekend: kan Go Ahead Eagles de druk van een finale aan?

Go Ahead Eagles mag zich gezien de stand in de Eredivisie, de selectie en de historie underdog noemen in de finale van de KNVB Beker. Toch ligt de druk niet alleen bij AZ, stelt De Mos in Match of the Weekend, een onderdeel van de SoccerNews-podcast Twee Viertje met Aad. “Het zijn twee ploegen die onder druk staan door de laatste resultaten”, doelt hij op het feit dat beide hun drie meest recente duels niet wisten te winnen. “Beide spelen goed voetbal, maar winnen niet. Dus er staat veel druk op beide ploegen.”

De Mos ziet verschillende smaakmakers in het elftal van trainer Paul Simonis. “Victor Edvardsen en Oliver Antman zijn dé spelers die het verschil kunnen maken”, verwacht de analist. “De vraag is: kunnen ze de druk aan? Het is niet dat je over twee wedstrijden speelt, of in de competitie. Er komt een heel ander gevoel bij kijken in een finale. 18.000 mensen uit Deventer dat is voor die spelers ook allemaal nieuw. Er zullen weinig spelers zijn van Go Ahead die zo’n finale al eens hebben meegemaakt.”

Ondanks de druk op de Deventenaren denkt De Mos dat Go Ahead Eagles aan het langste eind zal trekken komende maandag. “Ik denk dat Go Ahead Eagles wint na strafschoppen. Stand na negentig minuten is 1-1 en in de verlenging blijft dat zo”, aldus De Meestervoorspeller. Voor Go Ahead zou het de eerste keer in de clubgeschiedenis zijn dat het de KNVB Beker weet te winnen.

Beluister hieronder de volledige podcast op Spotify

Bekijk hieronder de video van aflevering 119 van Twee Viertje met Aad

Kan Go Ahead Eagles het flikken tegen AZ?

  • Ja, het is een goede ploeg
  • Nee, AZ is gewoon beter
  • Ja, het is een goede ploeg
  • Nee, AZ is gewoon beter

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

19:23
6+
Arne Slot doet pikante Feyenoord-onthulling
19:21
0+
Voorspelling Nottingham Forest – Chelsea: ultieme gooi naar Champions League
19:11
38+
‘Ihattaren verrast met nieuwe Eredivisie-club’
19:00
71+
‘Regelrechte Ajax-stunt in de maak’
18:53
14+
‘Daniele Rugani weet waar hij aan toe is’
18:34
79+
Ongelooflijk: ‘Slot betaalt 135 miljoen voor Nederlander’
18:06
90+
‘Koeman stunt met nieuwe Oranje-opstelling’
17:50
109+
‘FC Utrecht vraagt monsterbedrag voor El Karouani’
17:39
107+
Stembiljet voor SN Team van het Seizoen 2024-2025
17:33
131+
Van Hanegem tipt Ajax welke trainer ze moeten nemen
17:20
69+
Driessen en Verweij vellen hun oordeel over Olij en PSV
17:09
243+
Van Persie regelde in 2023 al supertransfer voor Feyenoord
17:00
81+
Steijn, Saibari, Til of Breum? Stem op jouw favoriet!
16:46
22+
Goes blikt eerlijk terug op zijn gedrag in bekerfinale
16:32
186+
‘Philippe Sandler naar Eredivisie-topclub’
16:16
171+
‘Ajax enorm misbruikt door Farioli: doordacht politiek spel’
16:00
513+
‘PSV verrast met vervanger Luuk de Jong’
15:48
108+
‘Dark horse’ voor opvolging Farioli: “Al eerder trainer van Ajax geweest”
15:33
85+
Verweij onthult: ‘Opvallende naam’ hoog op kandidatenlijst Ajax-trainerschap
15:15
33+
Tuchel looft Ajacied: “Hij bepaalt de standaard”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie