‘Dubbel grof schandaal bij AZ – Ajax’

Foto: ‘Dubbel grof schandaal bij AZ – Ajax’

Willem van Hanegem vindt dat AZ bestolen is van een overwinning tegen Ajax. De oud-international vindt dat de Alkmaarders een strafschop hadden moeten krijgen en snapt bovendien ook niet dat het doelpunt van Troy Parrott werd afgekeurd.

Willem van Hanegem kraakt arbitrale beslissingen bij AZ – Ajax

In zijn column in het Algemeen Dagblad schrijft Van Hanegem het onbegrijpelijk te vinden dat AZ geen strafschop kreeg tegen Ajax. “Het domste dat ik dit weekeinde hoorde was dat AZ-spits Jizz Hornkamp geen strafschop kreeg na een duw in zijn rug van Youri Baas, omdat hij waarschijnlijk toch niet meer bij de bal kon.”

Volgens De Kromme was het een duidelijke overtreding van de Ajax-verdediger. “Allereerst is dat altijd nog maar de vraag, maar dat speelt toch helemaal geen rol? Hornkamp springt, Baas kan zelf helemaal nergens meer bij, duwt een speler die in de lucht hangt in zijn rug en iedereen die heeft gevoetbald weet dat de balans dan verdwenen is. Maar nee, niks aan de hand. Dat vind ik dus wel een strafschop.”

Daarnaast meent Van Hanegem dat het doelpunt van Parrott had moeten worden goedgekeurd, die afgekeurd werd wegens buitenspel van Ibrahim Sadiq die Anton Gaaei hinderde. “Toen ging de theorie dat Gaaei waarschijnlijk toch niet meer bij de bal kon niet op, want het kwam even niet uit. En als het zo duidelijk was, waarom moest scheidsrechter Makkelie dan toch op het scherm gaan kijken? Buitenspel is buitenspel, maar dit was interpretatie. AZ mag zich best bestolen voelen dat het met slechts 1-1 van het veld stapte.”

Onbegrip over beslissingen

Ook op X verbaasde men zich over de beslissingen van de arbitrage. “Na de uitleg en de beelden is de beslissing helemaal niet te begrijpen. Wat een lachwekkende beslissing”, klonk het onder meer: En: “Waarom grijpt de VAR niet in op de duw op Hornkamp? Hornkamp wordt ook belemmerd door duw in de rug. Meten met 2 maten….” En: “En waarom wordt er niet gekeken als Baas Hornkamp bijna tegen de doelpaal duwt?? Dat was een hardere duw als dit block.”

Eens met Van Hanegem?

  • Ja, was een strafschop en een zuiver doelpunt
  • Gedeeltelijk, wel een strafschop, doelpunt terecht afgekeurd
  • Nee, het was geen strafschop en doelpunt terecht afgekeurd
  • Ja, was een strafschop en een zuiver doelpunt
  • Gedeeltelijk, wel een strafschop, doelpunt terecht afgekeurd
  • Nee, het was geen strafschop en doelpunt terecht afgekeurd

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie