Drastische verandering UEFA voor EK 2028

Foto: Drastische verandering UEFA voor EK 2028

De UEFA voert richting het EK van 2028 een grote verandering door. Normaliter zijn de gastlanden van een eindronde altijd verzekerd van deelname aan het toernooi. Dat verandert in 2028 als Engeland, Ierland, Schotland en Wales de organisatie op zich nemen.

Gastlanden van EK 2028 krijgen geen automatisch ticket

De landen die tot dusver een EK of WK mochten organiseren, kregen automatisch ook een ticket om mee te doen. Zo hoefde Duitsland zich niet te kwalificeren voor het EK van 2024 en nemen Canada, Mexico en de Verenigde Staten niet deel aan de kwalificatiereeks voor het WK van 2026. In 2028 gaat dit echter anders.

Het EK van dat jaar wordt in Engeland, Ierland, Schotland en Wales gespeeld. De UEFA laat echter weten dat het slechts twee tickets kan uitdelen aan gastlanden. En dus zullen de vier hierboven genoemde landen ‘gewoon’ in kwalificatie moeten spelen.

Twee ‘extra’ tickets te verdelen

De kans dat topland Engeland zich plaatst is erg groot. Mocht een van de andere drie landen zich ook kwalificeren, nemen alle vier de gastlanden deel aan het toernooi, aangezien de twee extra tickets dan aan de andere landen wordt gegeven. Indien drie van de vier landen zich niet direct plaatsen, krijgen de twee landen met de meest behaalde punten de twee tickets.

Dat zou dus betekenen dat één van de vier gastlanden niet aan het toernooi deelneemt. Er doen dus altijd twee gastlanden aan het toernooi mee. Het EK zal in 2028 starten met 24 deelnemers.

Goed van de UEFA?

  • Jawel
  • Zeker niet
  • Jawel
  • Zeker niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:53
74+
´Paixão-transfershock in Rotterdam: Feyenoord vol ongeloof´
23:26
46+
´Stewart dendert door: volgende miljoenenaanwinst op komst voor PSV´
22:59
70+
´Te Kloese met handen in het haar na nieuws uit buitenland´
22:37
134+
‘Heitinga stunt met nieuwe opstelling Ajax’
22:36
24+
Vlap nog altijd ´graag´naar Rusland, Twente neemt standpunt in
22:03
92+
‘Memphis krijgt 18,5 miljoen na verhuizing van 8377 km’
21:42
162+
´Tagliafico terug naar Ajax na opvallende video´
21:31
214+
‘Ajax-gigatransfer door Viktor Gyökeres’
21:13
91+
‘Ajax heeft goud in handen met supertalent’
21:04
93+
Bevestiging PSV: aanvaller vertrekt na zes jaar definitief uit Eindhoven
20:51
274+
‘Antony stunt met terugkeer’
20:46
246+
´Recordtransfer voor Feyenoord: torenhoge clausule voor spits´
20:23
390+
´Taylor vertrekt bij Ajax, direct immense uitdaging´
19:55
90+
Aanvaller neemt plots afscheid van PSV
19:33
36+
Goed nieuws: datum terugkeer Hélène Hendriks bekend
18:50
272+
AZ-trainer Martens reageert op ’transfer Mijnans naar PSV’
18:35
103+
Sneer naar Van Hooijdonk: ‘De wereld van Pierre en dan houdt het wel op’
18:20
64+
Woede in Zuid-Afrika na PSV-gerucht: ‘Schadelijk’
18:05
39+
Van Bommel wil ‘de cirkel rond maken’ bij PSV
17:49
525+
‘Luuk de Jong op weg naar 55-voudig landskampioen’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie