‘Donkere tijden voor Hélène Hendriks’

Foto: ‘Donkere tijden voor Hélène Hendriks’

De storm rond Jack van Gelder is nog altijd niet gaan liggen. De voormalig sportverslaggever ontbrak bij De Oranjewinter en dat leverde een hoop heisa op. Inmiddels is duidelijk dat Van Gelder er niet met Talpa is uitgekomen en dus ook in de toekomst niet meer zal aanschuiven bij de programma’s van Hélène Hendriks. Volgens Johan Derksen is Van Gelder er gewoon op een vervelende manier uitgewerkt en heeft dat volgens hem verstrekkende gevolgen voor Hendriks.

Johan Derksen spreekt zich kritisch uit over vertrek Jack van Gelder bij De Oranje-programma’s van Hélène Hendriks

Dat Van Gelder geen enkele keer aanschoof bij De Oranjewinter riep veel vraagtekens op. Uiteindelijk bleek dat redactie van het programma de voormalig voetbalverslaggever niet meer aan tafel wilde hebben. Van Gelder ging vervolgens nog wel in gesprek over deelname aan De Oranjezomer, maar kwam er met Talpa niet uit.

Daarover bracht men de volgende verklaring uit. “Er heeft recent een gesprek plaatsgevonden met Jack van Gelder over zijn rol en positie binnen de Oranje-programma’s, met de intentie verder te gaan.” Volgens Talpa kwamen beide partijen echter niet tot overeenstemming. “In een open gesprek is opnieuw gekeken naar de toekomstige planning en samenwerking. Daarbij is een voorstel gedaan voor een andere tafelsamenstelling en een minder frequente indeling van Jack. We zijn in dat gesprek helaas niet tot overeenstemming gekomen. Daarom is in gezamenlijk overleg besloten de samenwerking te beëindigen.”

Talp vreest grote rel rondom Van Gelder

Johan Derksen stelt in zijn podcast Groeten uit Grolloo dat Van Gelder er op een vervelende manier is uitgewerkt. “Dat is een moeilijk probleem. Talpa zit met het probleem: die willen geen grote rel wegens grensoverschrijdend gedrag. Dat begrijp ik wel, maar Jack heeft precies hetzelfde gedaan als Matthijs van Nieuwkerk: die heeft met stemverheffing gesproken.”

Volgens Derksen is er te weinig begrip getoond voor Van Gelder. “Je moet, als je met mensen als Jack van Gelder samenwerkt, de bijsluiter bestuderen. Jack krijgt daar een aanvaring met een jonge redacteur en dan heeft Jack de houding van: moet je luisteren, jochie, ik was al anchorman van Studio Sport toen jij nog niet geboren was, wil jij me nou vertellen hoe het vak in elkaar zit? Dat is natuurlijk niet de juiste toon om een jonge redacteur aan te spreken, maar aan de andere kant moet je ook een beetje begrip voor Jack hebben en bij Talpa zijn ze zo bang voor rellen — iedere zender is bang voor rellen — dat ze Jack in een gesprek duidelijk gemaakt hebben dat ze niet verder willen.”

Groot probleem voor Hendriks

Derksen denkt dat Talpa met het vertrek een groot probleem gecreëerd heeft voor de talkshow van Hendriks. “Het kwalijke eraan vind ik dat er helemaal geen rekening gehouden is met het feit dat Jack héél belangrijk is aan tafel, want Jack zegt dingen die discussies losmaken. Dan krijg je een fatsoenlijke talkshow met leuke discussies en zonder Jack is het oeverloos gebabbel en kabbelt het maar voort. Daar wordt geen rekening mee gehouden en er is ook geen rekening gehouden met het feit dat Hélène Hendriks Jack er graag bij heeft.”

Volgens Derksen had Hendriks juist Van Gelder wel willen behouden voor haar talkshows. “Zij heeft er álles aan gedaan om Jack te houden, maar Talpa heeft de beslissing genomen en die moeten we respecteren, want zij hebben ook argumenten om met Jack te stoppen, want ze zien de bui hangen. Als je Matthijs van Nieuwkerk en The Voice ziet… Dat worden nationale rellen.”

Ga jij nog wel kijken naar de shows van Hendriks nu Van Gelder is afgehaakt?

  • Ja, ik ben een trouwe kijker
  • Misschien kijk ik er af en toe een
  • Nee, ik haak nu echt volledig af
  • Ja, ik ben een trouwe kijker
  • Misschien kijk ik er af en toe een
  • Nee, ik haak nu echt volledig af

0 Votes

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:48
131+
‘Talpa geeft vervanger Jack van Gelder vet contract’
23:43
305+
‘Multimiljardair moet en zal Kees Smit hebben’
23:00
674+
‘Nieuwe bestemming Kodai Sano is al bekend’
22:33
1564+
‘Weghorst krijgt brief en vertrekt uit Amsterdam’
22:21
47+
Ongeloof na doelpunt Cyle Larin: ‘Dit is bizar’
22:04
897+
‘Stije Resink zet handtekening bij topclub’
21:31
191+
‘Verschrikkelijke WK-nachtmerrie voor Marokko’
21:07
234+
Fans in alle staten na bizar Feyenoord-gerucht
21:00
154+
‘Arne Slot verhuist naar Nederland voor nieuwe baan’
20:21
204+
‘Feyenoord pakt Champions League-ticket’
20:05
70+
‘Gek haalt Kees Smit voor 60 miljoen’
20:00
54+
‘Ten Hag stelt meteen nieuwe trainer aan’
19:48
49+
‘Bart van Rooij niet naar Engeland, maar naar Eredivisie-club’
19:34
195+
Schok: ‘Eredivisie voortaan helemaal anders’
18:40
148+
‘Van Bommel uit het niets nieuwe trainer topclub’
18:20
0+
Voorspelling Atlético Madrid – Real Betis: Atleti controleert en wint opnieuw
18:00
363+
‘Schreuder naar andere Eredivisie-club dan Ajax’
17:49
421+
‘Megastunt: Arne Slot terug naar Eredivisie’
17:33
38+
Baas goudeerlijk: ‘Maakt het nóg pijnlijker, machteloos’
17:17
73+
Nederland gaat helemaal los over Sandler tijdens NEC – Heracles
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie