‘Dick Schreuder per direct weg bij NEC’

Foto: ‘Dick Schreuder per direct weg bij NEC’

NEC ging er donderdagavond kansloos af tegen Juventus. De Nijmegenaren stapelden fout op fout en werden keihard afgestraft door de Italianen. Was de gekozen speelwijze van Dick Schreuder niet wat naïef? De oefenmeester vond zelf dat het verdedigend niet goed genoeg was, maar de kritiek op Schreuder begint ook toe te nemen nu de prestaties dit seizoen achterwege blijven.

Dick Schreuder blijft achter speelplan staan bij NEC

Bij Ziggo Sport gaf Schreuder aan wat hij na afloop tegen spelers had gezegd na de blamage in Turijn. “‘Wat ik heb gezegd tegen mijn spelers? Zondag komt er weer een wedstrijd aan (thuis tegen Go Ahead Eagles, red.), dan moeten we er weer staan en dan moeten we winnen. Daarna gaan we de break in, dan hoop ik een aantal spelers terug te hebben.”

De oefenmeester zag dat het totaal niet goed zat bij zijn ploeg. “Je ziet een aantal dingen die anders moeten, waar we hard aan werken, maar wat totaal niet goed genoeg is. Verdedigend is het nog niet goed genoeg. Het zijn simpele dingen.” Schreuder haalde als voorbeeld het eerste doelpunt aan, waarbij Nikolas Polster helemaal mis zat. “Oké, hij zit ernaast, maar het gaat mij erom dat je zo moet staan dat je het duel aan kan gaan en de bal weg kan koppen. De verdedigers herkennen dat nog niet en op dit niveau is het lastiger, terwijl ze het al lastig hebben in de Eredivisie. Daar moeten we hard aan werken.”

Volgens Schreuder ontbraken er nu ook gewoon simpelweg een aantal belangrijke krachten. “Als de anderen fit zijn, kunnen deze spelers zich achter hen ontwikkelen, maar nu moeten ze versneld op het veld staan.” De vraag is echter of Schreuder zijn aanvallende speelwijze niet moet aanpassen, maar daar lijkt de oefenmeester niet aan te willen. “Ik weet niet wat het alternatief is. We willen bepaalde dingen heus wel anders doen, maar als dat er niet uitkomt, dan ziet het er zo uit. Ik weet dat ik deze vragen krijg als we drie keer verliezen, die kregen we vorig seizoen ook. Dan zal het wel aan de speelwijze en het systeem liggen.”

Chery steunt trainer

De oefenmeester stelde tot slot dat het geen zin heeft om bij de pakken neer te zitten. “Zeker zie ik aanknopingspunten, die zie ik altijd. Ik wist dat het dit jaar veel moeilijker zou worden, zeker met alle wisselingen die we hadden. We moeten gewoon door blijven werken.”

Aanvoerder Tjaronn Chery vertelde bij Ziggo Sport dat NEC niet van het speelplan moet gaan afwijken. “We moeten blijven geloven in wat we doen. Dan heb je soms ook dit soort wedstrijden ertussen. Het moet wel beter. Niet alle teams in de Europa League zijn zo goed als Juventus. We moeten hard blijven werken, maar ik geloof in ons systeem. Juventus was gewoon een maatje te groot.”

Schreuder vroegtijdig klaar bij NEC

Waar Schreuder en Chery het nog wel zien goedkomen, daar denkt men daar op social media anders over. Volgens hen is Schreuder klaar bij NEC. “Dick effect is helemaal klaar. Als hij denkt dat je beter zou zijn dan wat je nu laat zien, dan heeft hij de afgelopen maanden behoorlijk zitten pitten. Vanaf de start van de voorbereiding zag je al dat het niet goed zat”, riep een criticaster.

Een ander riep: “Schreuder was een leuke hype voor een seizoen, maar als je als trainer niet over je ego kan stappen en wat anders doen dan je ideaalbeeld, dan ben je gewoon de boel aan het saboteren. En: “Die zit er niet lang meer”, zegt weer een ander.” Er wordt dan ook gevreesd voor een vroegtijdig vertrek. “Schreuder bal is ook uitgewerkt. Jammer want speelde vorig jaar altijd best leuk voetbal. Maar dit lijkt er weinig op.”

“Het wordt wel heel pijnlijk zo he. En in de Eredivisie gaat het ook niet denderend! Schreuder zou er wel eens uit kunnen vliegen bij NEC”, constateerde een ander weer. En: “One trick pony Schreuder haalt de kerst niet.”

Haalt Schreuder de kerst wel?

  • Ja, dan zit hij er nog wel
  • Nee, die gaat er snel uit
  • Ja, dan zit hij er nog wel
  • Nee, die gaat er snel uit

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:23
0+
‘Dit is de laatste kans voor deze generatie van AZ’
20:54
2+
Vaessen uit zijn plaat: ‘Maar dat is volgens mij heel menselijk’
20:47
53+
‘Arne Slot zegt ja tegen krankzinnige klus’
20:36
3+
“Die scheids vijf weken schorsen, hoor ik dan”
20:30
4+
‘Abdellah Ouazane gaat naar wereldtop’
19:58
178+
‘Feyenoord krijgt Ajax-bedrag voor Zechiël’
19:41
2+
Haaland tegen City-fans: “Altijd blijven lachen”
19:34
24+
‘Krankzinnig bedrag voor Jorthy Mokio’
19:24
79+
Ajax-fans krijgen nieuws over droomtransfer van 20 miljoen
19:14
61+
‘Giménez in januari terug naar Eredivisie’
18:48
5+
Nieuwbakken Ajax-international: “Het was gewoon genieten”
18:30
1+
Feyenoord-icoon vertelt openhartig over ziekte
18:12
782+
‘Oranje-debuut krijgt staartje voor Mexx Meerdink’
17:53
42+
“Realistisch om met Ajax kampioen te worden en Conference League te winnen”
17:35
14+
Van Bommel blijft onderwerp van gesprek in België: “Dat is zeer goed”
17:17
4+
Verdriet bij moeder Ronaldo: “Altijd de held van Portugal geweest”
16:58
19+
Zure nasmaak na afscheid Messi: “Ze gaven ons niets”
16:40
14+
OFFICIEEL: NEC hengelt oud-speler van PSG, Leverkusen en Atalanta binnen
16:22
40+
PSV legt dringend verzoek neer bij de UEFA
16:04
58+
‘Stunttrainer duikt plots op in de Eredivisie’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie