‘Déze bizarre eisen van Farioli resulteerden in Ajax-vertrek’

Foto: ‘Déze bizarre eisen van Farioli resulteerden in Ajax-vertrek’

Francesco Farioli na het mislopen van de titel opgestapt bij Ajax. De Italiaan wilde niet door en de club lag ook niet heel erg dwars, omdat de trainer met wel heel veel opvallende eisen kwam. Dat schrijft De Telegraaf dinsdag.

‘Drie koks naar uitduels, extra psychologen, mental coaches, trainers en een fysiotherapeut’

Afgelopen zomer ging Ajax al overstag betreft het aantal zelf meegenomen assistenten. “Na het qua resultaten heel goede jaar draafde Farioli volgens de betrokkenen een beetje door”, schrijft de ochtendkrant. “Zo zouden er aan zijn toch al zeer uitgebreide staf met de assistent-trainers Daniele Cavalletto, Felipe Sanchez Mateos en Vos, performancecoach Callum Walsh en keeperstrainer Jarkko Tuomisto twee extra psychologen, mental coaches, een fysiotherapeut, fysiek trainers en dokters moeten worden toegevoegd. Naar uitwedstrijden wilde hij vanaf nu drie koks mee.”

Ajax wilde daar niet aan meewerken omdat er juist net een enorme ontslaggolf was geweest bij de club; zo’n zestig man personeel moest de laan uit. Verder: “Dat de trainer veel meer dan al zijn voorgangers en met een veel grotere groep voor Eredivisie-duels in een hotel wilde verblijven, vonden mensen intern ook overbodig. Een ander niet overbrugbaar verschil van inzicht bleek volgens de bronnen het feit dat Farioli louter aankopen wilde en maar mondjesmaat eigen jeugd wilde inpassen.”

De directie wil dat sowieso de jonkies Jan Faberski, Sean Steur, Don Angelo Konadu, Rayane Bounida en Aaron Bouwman een kans krijgen in de voorbereiding richting komend seizoen. “Dat er de afgelopen dagen veel werd gespind om van Farioli de veeleisende en onvermoeibare vakman te maken, blijkt ook uit een bericht dat de directie na het echec bij FC Utrecht een meeting met de trainer over volgend seizoen zou hebben afgewimpeld. De werkelijkheid is volgens de bronnen dat Farioli al wekenlang elke bespreking met de directie afhield. Voor het treffen in Galgenwaard was er wel een vergadering, waarin werd afgesproken op korte termijn alle spelers en potentiële transfertargets door te nemen. Maar Farioli wilde dat tot in mei uitstellen en ging vervolgens zelf een aantal dagen op vakantie naar Italië”, aldus De Telegraaf tot slot.

Ajax is beter af zonder Farioli

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

16:48
3+
Ajax-aanwinst onderweg: “Zo goed als zeker”
16:33
8+
“Dat was het moment waarop Feyenoord besloot: zo kan het niet langer”
16:14
33+
‘Sensatie in Nijmegen: afkoopclausule van 10 miljoen gelicht’
16:01
46+
‘Joshua Zirkzee verklapt transfer op Instagram’
15:48
17+
Van Persie hekelt clubwatcher: “Beter je huiswerk doen”
15:33
15+
Hoefkens schept duidelijkheid over ‘vertrek Van Hooijdonk’
15:16
33+
Van Persie reageert: negeerde hij medisch advies Read?
15:11
0+
Voorspelling Senegal – Marokko: Marokkaanse zege onder hoge druk
15:00
107+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen Sparta: de return van twee sterkhouders
14:45
0+
Voorspelling RB Leipzig – Bayern München: Bayern blijft scoren
14:41
39+
‘Johan Derksen gaat opstappen bij Vandaag Inside’
14:36
32+
Bosz over Guus Til: “Als ik heel eerlijk ben..”
14:20
19+
Bosz mist nóg een sterkhouder en heeft nieuws over Salah-Eddine
14:07
252+
‘Kees Smit naar Ajax, Feyenoord of PSV’
13:50
52+
‘PSV zet in op oude bekende als opvolger Perisic’
13:30
103+
‘Owen Wijndal weg bij Ajax’
13:19
504+
Opeens zorgen om René Hake bij Feyenoord
13:03
541+
‘Ihattaren per direct naar Eredivisie-topclub’
12:47
11+
Duijvestijn tekent al weer bij zijn 7de (!) Nederlandse club
12:33
9+
‘Transfer naar Franse Ligue 1 lonkt voor Go Ahead-ster’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie