De Telegraaf: ‘Hommeles bij Ajax’ vlak voor duel met PSV

Foto: De Telegraaf: ‘Hommeles bij Ajax’ vlak voor duel met PSV

Vlak voor de kraker tegen PSV is het ‘hommeles’ bij Ajax, doordat de club er niet in is geslaagd om een opvolger van Michael van Praag als nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen te vinden. Dat schrijft De Telegraaf.

Irritatie in de ArenA over uitblijven opvolger Michael van Praag

“Het uitblijven van een voordracht van de voorzitter betreuren wij. Daarom vinden wij het van belang om de context van dit alles, zelf te schetsen. Dat doen wij hierbij”, wordt genoteerd door de bestuursraad van de vereniging Ajax, grootaandeelhouder van de NV. “Wij hebben er alle vertrouwen in dat we op kortst mogelijke termijn overeenstemming kunnen bereiken over de juiste kandidaat, zodat de rvc en daarmee Ajax op korte termijn met een nieuwe voorzitter in een nieuwe samenstelling van de rvc het veld op kan.”

De bestuursraad schrijft over Diederik Karsten, zonder concreet diens naam te noemen: “De rvc heeft geen kandidaat voorzitter voorgedragen aan de bestuursraad. De rvc heeft vlak voor de datum van 1 november aangegeven dat de door de bestuursraad aangedragen kandidaat niet aan het gewenste profiel zou voldoen. Vervolgens is deze kandidaat afgelopen woensdag 30 oktober afgezegd.”

De bestuursraad schrijft in een brief aan de leden verder: “Onze beoogd kandidaat is een verbinder, een type leider die Ajax naar de mening van de bestuursraad op dit moment nodig heeft. Het onderling vertrouwen moet worden hersteld. Er moeten belangrijke, breed gedragen beslissingen worden genomen. En we moeten het met elkaar eens zijn over de koers die nodig is om Ajax weer de beste te laten worden. Daarvoor is nodig dat de voorzitter op een breed vertrouwen kan rekenen. Dat was bij de beoogd kandidaat het geval. Niet alleen binnen Ajax, maar ook bij belangrijke stakeholders van Ajax.”

“Dit op basis van een zeer succesvolle loopbaan in het bedrijfsleven zowel als dagelijks bestuurder alsook tot op de dag van vandaag als commissaris bij gerenommeerde bedrijven. Daarnaast ’snapt’ deze kandidaat Ajax door zijn ruime ervaring in verschillende rollen in relatie tot onze club en heeft tegelijkertijd voldoende afstand ten opzichte van de huidige beleidsbepalers. Zijn reputatie is onomstreden.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:37
0+
Telstar grijpt hard in een deelt stadionverbod uit
17:20
4+
De Mos kijkt terug op eerste seizoenshelft PSV: “Heb genoten, maar…”
17:03
23+
Derksen verrast na Klassieker: “Kan geen goede trainer zijn”
16:46
11+
Mislintat slaat meteen hard toe bij nieuwe club met ontslag
16:29
23+
Van Basten laat plots heel ander Ajax-geluid horen
16:12
97+
‘Bizar: FIFA diskwalificeert Suriname voor WK play-offs’
15:40
131+
‘Van Persie graaft eigen graf met krankzinnig besluit’
15:20
165+
‘Transfercoup PSV met Eredivisie-knaltransfer’
15:00
35+
Afellay looft Eredivisie-toptalent: “Ajax-DNA”
14:40
273+
‘Ajax wil naast Tomiyasu nóg twee spelers halen’
14:20
95+
Van Persie uitgelachen in Studio Voetbal na Klassieker-uitspraak
14:00
155+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen Heerenveen: Van Persie kiest crisisopstelling
13:40
20+
‘Nieuwe klus lonkt voor Van Bommel en Van Nistelrooij’
13:20
68+
Influencer slaat terug naar Vandaag Inside: “Het ging over mij”
13:00
234+
Vermoedelijke opstelling Ajax tegen Excelsior Maassluis: Grim verrast met debutant
12:40
36+
Derksen keert zich plots tégen ‘zijn lievelingetje’ Lale Gül
12:20
85+
‘Brian Priske lacht zich rot om Feyenoord’
12:00
81+
‘Derksen en Gijp leggen bom onder Vandaag Inside’
11:50
71+
‘Van Persie-valkuil blootgelegd’
11:30
103+
‘Ajax-toneelspeler’ werkt ergernis: “Wat een acteur!”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie