‘De Oranjezomer-rel krijgt ruziënd staartje’

Foto: ‘De Oranjezomer-rel krijgt ruziënd staartje’

Johnny de Mol gaat ook dit seizoen bij De Oranjezomer invallen voor Hélène Hendriks. En dat is opvallend te noemen omdat de presentator de vorige keer geen sterke indruk maakte. Dat weet mediakenner Angela de Jong maar al te goed, die samen te gast is in Goedemorgen Nederland. Daar raken beiden dan ook behoorlijk gebrouilleerd met elkaar.

Angela de Jong en Johnny de Mol clashen over De Oranjezomer

De Mol noemt het bij de ochtendshow niet gek dat hij weer De Oranjezomer gaat presenteren. “Ja, waarom niet? Het is Hélène haar programma en die kan het niet de hele zomer doen. Dan mag iemand het invullen. Ik sta wel onderaan de pikorde, maar ik ben wel haantje de voorste om dan geen nee te zeggen.”

De vele kritiek wuift De Mol in ieder geval weg. “Nou, dat viel wel mee, hoor. Ja, joh.” Frank van Leeuwen richt zich vervolgens tot De Jong, die ook te gast is. “Er was gewoon iemand en die schreef dan weer zo’n zure column in het AD, en je denkt: moet het nou zo zuur, hè?”

De Mol kon er wel om lachen. “Dan hadden we overigens wel elke keer die avond de beste kijkcijfers! Hahaha. Mensen willen dan toch even kijken!” De Jong haakte vervolgens ook in. “Ja, daarom, of het echt zo slecht was!” De Jong haalde vorig jaar genadig hard uit naar de presentator.

Geen kennis

“Je merkt gewoon als kijker aan Johnny de Mol dat hij gewoon twintig jaar geen krant gelezen heeft en dat haal je niet zomaar even in. Hij slaat continu de plank mis als hij mensen moet aankondigen. Hij verhaspelt sowieso alle namen. Zo gaat het heel vaak. Dat zag je bij HLF8 ook al. Het probleem is: als mensen gewoon geen basiskennis hebben, gewoon niet gewend zijn om jarenlang de krant te lezen iedere ochtend, ja, dan missen ze een bepaalde basis”, schreef De Jong destijds onder meer in het Algemeen Dagblad.

De Jong kwam daar in Goedemorgen Nederland nog eens haarfijntjes op terug. “Ja, ik bedoel: ik snap dat jij revanche wil nemen en je hebt de afgelopen paar weken al een paar keer uitgelegd dat je toen ook echt niet goed in je vel zat, dus dat je er ook echt niet bij was, maar dat zag je ook als kijker, want je wist de namen van je gasten niet meer, er gingen discussies voorbij waarbij ik wel eens dacht: hallo, Johnny, ben je er nog?”

Overdrijven

De Mol vindt dat De Jong aan het overdrijven is. “Ja, bij Ingrid Coenradie was ik één keer d’r naam vergeten terwijl ze naast me zat.” De Jong ziet het anders. “Ja, het is wel gênant! Ja, je hebt allebei je eigen functie in het medialandschap dan, toch, denk ik? Ik zit er niet om zoete broodjes te bakken en te zeggen: ‘Ja, wat zal er aan de hand zijn bij Johnny, want hij doet het zo slecht'”, hakt ze nog even vrolijk door.

De Mol zegt tenslotte gewoon zijn stinkende best te gaan doen. “We gaan gewoon met alles wat we doen zo goed mogelijk beslagen ten ijs komen. Ik zit inderdaad wel wat lekkerder in de wedstrijd en dat scheelt een slok op een borrel. Maar wij waren vorig jaar gewoon de best bekeken talkshow van de hele zomer, dus de kijker heeft uiteindelijk natuurlijk altijd gelijk en die heeft me nog niet in de steek gelaten.”

Moet Johnny de Mol dit programma nog wel presenteren?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:19
0+
Veel lof voor Engelse superster: “Hij is vooral”
21:02
8+
WK krijgt alsnog staartje voor Ronald Koeman
20:57
1+
Ten Hag vertelt live op tv over bondscoachschap Oranje
20:43
1+
Emotioneel eerbetoon aan Rob Dieperink
20:25
36+
‘Grote verrassing voor Sergiño Dest in transferzomer’
20:07
29+
Derksen gaat helemaal los over Ajax-move
19:48
48+
Feyenoord klaar om transfer af te ronden
19:30
84+
Ajax-fans zeggen allemaal hetzelfde over zomeraankoop
19:13
1166+
‘Engeland-Argentinië verplaatst naar ander tijdstip’
18:59
46+
Wijzigingen in opstellingen Engeland en Argentinië | WK Alarm
18:43
120+
‘WK-schandaal: winnaar Engeland – Argentinië staat al vast’
18:26
42+
Jack van Gelder over WK-ster: “Ik ben hem gaan haten”
18:13
213+
‘Feyenoord-transferbom barst: Zechiël boos, twijfels over Sauer’
18:00
452+
PSV kijkt naar Ajax en ‘is ook met grote namen bezig’
17:50
264+
‘Ajax verplettert Eredivisie door slimme Cruijff-move’
17:35
107+
“De spelers die nu naar Ajax gaan, gaan echt niet naar PSV of Feyenoord”
17:20
114+
Privédrama Yamal enkele uren na duel met Frankrijk
17:05
53+
Feyenoord-fans pissig: ‘Schandalige transfer Rigaux’
17:00
0+
Engeland tegen Argentinië: historische haat in de halve finale van het WK 2026
16:49
0+
Nijhuis reageert in tranen op overlijden collega Dieperink

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie