‘Daverende verrassing in WK-opstelling Oranje’

Foto: ‘Daverende verrassing in WK-opstelling Oranje’

Ruud Gullit wilde maandagavond bij het Ziggo Sport-programma Rondo niet vertellen hoe hij zijn ideale Oranje-opstelling voor zich ziet. Toch haalde de analist wel enkele internationals aan. Onder meer de posities van Marten de Roon en Ryan Gravenberch werden door Gullit opgeworpen.

Marten de Roon boven Ryan Gravenberch in Oranje?

De 35-jarige De Roon werd door bondscoach Ronald Koeman bij de WK-selectie gehaald vanwege het wegvallen van Jerdy Schouten. De PSV-middenvelder liep aan het einde van het seizoen een zware knieblessure op en zal ook zeker een groot deel van het nieuwe seizoen aan de kant staan.

En dus kwam De Roon weer in beeld en Gullit zou het niet gek vinden als de middenvelder van Atalanta Bergamo zal worden opgesteld. “Ik ben benieuwd of we De Roon veel gaan zien”, opperde de analist in Rondo. Volgens Gullit kan Oranje een balansbewaker wel gebruiken. Wij krijgen heel veel goals tegen in de omschakeling. En daar heb je iemand nodig die het kasteel bewaakt.”

Gravenberch op acht

De Roon was het er op het EK 2024 niet bij, net als overigens Frenkie de Jong. Laatstgenoemde is een vaste waarde op het middenveld van Oranje en zal vermoedelijk Ryan Gravenberch naast zich krijgen. Maar Gullit lijkt er geen fan van te zijn om de Liverpool-middenvelder op zes te zetten. “Ik heb Gravenberch op zes zien spelen bij Liverpool en dan haal je het beste van hem weg. Dat is niet zijn positie.”

Theo Janssen laat zich er ook over uit, maar heeft ook wel zijn twijfels. “Hij speelt gewoon op het middenveld. Hij moet aanvallen en ook ondersteunen. Maar echt een zes zijn, is hij niet.” Khalid Boulahrouz vindt dat ook. “Hij kan het wel spelen. maar hij is een acht. Dan is hij niet in zijn kracht, dat is zonde.”

Hoewel Gullit toch wel het een en ander aangaf over de opstelling van Oranje, daar wil hij toch niet op de plek van Ronald Koeman gaan zitten. “Dat ga ik niet meer doen. Dat vind ik helemaal niks. Ik ga niet op zijn stoel zitten. Het is ook een beetje een soort loyaliteit naar Ronald toe.”

De Roon is ideale teamspeler

Bij Vandaag Inside liet Valentijn Driessen zich eerder ook al verrassend uit over de terugkeer van De Roon. “Hij is een hele goede speler voor in de groep en geeft altijd energie. Hij zet anderen op hun plaats en bij Atalanta heeft hij het heel goed gedaan. Ik heb hem een paar keer gezien en ik kan mij voorstellen dat een trainer van dit soort types houdt: die altijd gaan en altijd gaatjes blijven dichtlopen, dus het zijn ideale trainerspelers. Het zijn alleen geen spelers waardoor je ineens wel wint van Frankrijk in de halve finale.”

Ook Johan Derksen noemde het een prima keuze van Koeman. “Die De Roon speelt áltijd op het hoogste niveau in Italië. Hij schijnt daar aanvoerder te zijn. Het is geen jongen die problemen maakt. Is er een blessure, dan kun je hem risicoloos inzetten.”

De Roon zelf vertelde in een statement verheugd te zijn met zijn terugkeer. “Ik heb altijd gezegd dat ik klaar zou staan als de bondscoach me nodig had. Ik ben er altijd geweest voor Nederland en dat zal altijd zo blijven. Ik wil meneer Koeman bedanken voor zijn vertrouwen en voor de kans om mijn laatste WK te spelen. Ik zal alles geven, zowel binnen als buiten het veld. Ik geloof dat deze selectie alle kwaliteiten heeft om een geweldig WK te spelen en een leidende rol te vervullen.”

Wie moet er op 6 in Oranje?

  • De Roon
  • Gravenberch
  • De Roon
  • Gravenberch

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

09:51
7+
Op welke zender kijk je Bayern München – Bodø/Glimt live?
09:34
3+
Peter Bosz aangepakt voor PSV-Shakhtar: ‘Dit zie je niet vaak’
09:18
35+
Op welke zender kijk je PSV – Shakhtar Donetsk live?
09:01
144+
‘Van Bronckhorst grijpt hard in na Barcelona-Feyenoord’
08:45
297+
Vermoedelijke opstelling PSV tegen Shakhtar: Bosz wisselt tweetal
08:30
197+
‘Xavi gooit sterspeler uit Oranje, vervanger bekend’
23:45
16+
Balende Weghorst: “Het is echt helemaal niet goed”
23:27
1187+
‘Johan Derksen per direct van tv’
23:07
170+
Bijzondere actie Sem Steijn zorgt voor verbazing: “Had ik nooit gedaan”
22:47
25+
Xavi plots gespot bij Champions League-kraker
22:28
133+
‘Als Feyenoord dít laat zien in de Eredivisie…’
22:08
19+
PSV-fans in alle staten na prachtig nieuws
21:47
34+
Realistisch Feyenoord: “Dat wordt afgestraft in de Champions League”
21:28
635+
Noa Lang zorgt voor grote rel: Napoli grijpt in
21:09
29+
Prachtig moment voor Mauro Júnior: eerste oproep voor Brazilië
20:49
24+
Ook tijdens Twente-Telstar gaat het helemaal los over Weghorst
20:30
99+
‘Gio grijpt hard in: Feyenoorder direct uit de basis’
20:13
37+
Belangrijk Champions League-nieuws voor Gakpo en Timber
19:52
40+
Feyenoord-icoon springt op de bres voor bekritiseerde zomeraanwinst
19:34
70+
‘Rodri gaat excuses aanbieden na duel met Feyenoord’

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie