‘Criminelen verpesten Frankrijk-Marokko’

Foto: ‘Criminelen verpesten Frankrijk-Marokko’

Marokko staat vanavond tegenover Frankrijk in de kwartfinale van het WK 2026, maar wat er ook gebeurt, of de Leeuwen van de Atlas nou winnen of verliezen, vermoedelijk krijgen we hoe dan ook te maken met ongeregeldheden.

‘Frankrijk-Marokko op WK verpest door criminelen’

Bij Vandaag Inside haalt Johan Derksen hard uit: “Het is toch te gek voor woorden dat ik in alle grote kranten lees welke tactiek gemeentes hanteren om de relschoppers onder controle te houden. Het is helemaal geen maatschappelijk probleem… Heel Nederland wacht in spanning af wat de Marokkaanse ‘belhamels’ vanavond gaan doen.”

De gemeente Amsterdam heeft besloten om níét in te grijpen: “Amsterdam spant de kroon. Het is niet onschuldig. Het zijn gewoon criminelen. Amsterdam zegt: als we ingrijpen, wordt het oorlog, maar dat is een vrijbrief geven aan een paar criminelen. Het is echt belachelijk, ze moeten gewoon ingrijpen.”

René van der Gijp denkt niet dat Marokko echt kans maakt tegen Frankrijk: “Ik denk dat Frankrijk alleen kan verliezen als er iets raars gebeurt. Als Frankrijk op hun normale niveau speelt, dan winnen ze. Er spelen vier voorin bij Frankrijk die de top vijf van de Ballon d’Or kunnen zijn.”

Derksen gaat daarin mee: “Ik kan gewoon écht niet geloven dat er een verrassing in de lucht hangt. Frankrijk wordt wereldkampioen.”

RTL Nieuws meldde eerder over deze ‘risicowedstrijd’: “Uit angst voor onrust rondom de WK-wedstrijd tussen Frankrijk en Marokko vanavond zetten de Fransen massaal politie in. In totaal zijn ruim 20.000 politieagenten op de been, waarvan 8000 in Parijs.”

“Ook Nederlandse steden nemen maatregelen om rust op straat te bewaren”, aldus het medium. “De gemeente Rotterdam sluit een aantal grote straten af. Ook roept de stad op om ‘rekening te houden met bewoners die al op bed liggen’. In Amsterdam zijn politie, straatcoaches en ‘buurtvaders’ aanwezig om de avond en nacht goed te laten verlopen. In Den Haag hebben mensen die vorige week voor onrust zorgden een gebiedsverbod gekregen voor de Schilderswijk.”

Geen Ismael Saibari

Ook Ali Boussaboun denkt dat het een moeilijk verhaal wordt voor Marokko tegen Frankrijk, en dan vooral wegens het gemis van Ismael Saibari. Aan ESPN vertelt hij: “Zijn rol kan Marokko niet goed opvangen, hij zorgde ervoor dat Marokko steeds kon doorvoetballen. Met zijn drie doelpunten zat hij op een roze wolk. Ik weet hoe dat voelt als je in vorm bent. Alles wat je raakt, verandert in goud. Dat is zó belangrijk. Met Saibari konden ze makkelijker onder druk uitspelen. Hij is iemand die vanuit het middenveld ruimtes kan creëren voor spelers als Hakimi, El Khannouss en Diaz. Zonder hem moet Marokko op een andere manier onder die Franse druk vandaan zien te komen.”

Ben jij het hiermee eens?

  • Ik wel
  • Ik niet
  • Ik wel
  • Ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie