Champions League-held over zijn carrière: ‘Kanker heeft mijn leven gered’

Foto: Champions League-held over zijn carrière: ‘Kanker heeft mijn leven gered’

Francesco Acerbi kroonde zich tot held in de halve finale van de Champions League tegen Barcelona. Met een goal diep in blessuretijd dwong de 37-jarige verdediger verlenging af. Voor Acerbi was het een nieuw hoogtepunt in een carrière vol dieptepunten én doorzettingsvermogen. In een portretinterview met Italiaans magazine La Repubblica openbaart hij alles.

Centrumverdediger raakte de bodem aan, maar vocht terug

De Italiaan begon bescheiden bij Pavia en speelde onder meer voor Reggina, Chievo en AC Milan. Juist bij die laatste club sloeg het noodlot toe: in 2012 verloor hij zijn vader, waarna hij in een diepe depressie belandde. “Ik dronk alles wat los en vast zat,” vertelde hij later. Zijn liefde voor voetbal verdween bijna volledig. Een jaar later volgde een nieuwe klap, dit keer teelbalkanker. Hoewel hij na een operatie terugkeerde, bleek de ziekte hardnekkig en moest hij intensieve chemotherapie ondergaan. Desondanks trainde hij zoveel mogelijk mee. “Kanker heeft me gered,” zegt Acerbi nu. “Het gaf me iets om voor te vechten.”

Na zijn herstel groeide hij uit tot sterkhouder bij Sassuolo en later Lazio, waarmee hij prijzen pakte. Het absolute hoogtepunt kwam in 2021 met de EK-winst met Italië. Bij Inter won hij inmiddels de landstitel tijdens het seizoen 2023-2024 en lonkt nu de Champions League. Twee jaar geleden verloor hij de finale van Manchester City, maar nu wacht een nieuwe kans. En zoals hij al vaker bewees, grijpt Acerbi zijn tweede kansen met beide handen aan.

Hoe belangrijk is hij voor dit Inter?

  • Onmisbaar
  • Valt amper op
  • Onmisbaar
  • Valt amper op

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:48
165+
‘Het liep totaal uit de hand, Genee schreeuwde en huilde’
23:31
94+
Opeens bizarre geluiden over Ko Itakura
23:07
48+
‘Nederland moet kappen met kritiek op Veerman’
22:46
42+
‘FIFA verpest WK 2026 met krankzinnige ticketprijzen’
22:31
53+
“Daar word je mee geboren en dat is bij Dolberg niet het geval”
22:20
139+
‘Overmars hapt naar adem: bizarre ‘nieuwe’ speler Ajax’
21:58
121+
Fans willen één man ‘nóóit meer in shirt PSV zien’
21:34
136+
ESPN walgt van ‘puinhoop in Nederland’
21:14
713+
‘Ajax zet Hélène Hendriks voor lul’
21:00
46+
Engelse media gaan los over tranen van Mohamed Salah
20:47
253+
Shocking: Arbitrage bij PSV-Heracles kent spelregels niet
20:26
233+
‘Luciano Valente is verliefd op Ajax’
20:13
26+
‘Mohamed Salah kan het niet meer opbrengen’
20:00
165+
‘Ajax verrast en meldt zich met bod in Premier League’
19:40
324+
Fans kotsen Feyenoorders uit na ‘krankzinnige’ actie rond Klassieker
19:24
18+
PSV met volledig nieuwe aanval tegen Heracles Almelo
19:15
34+
Marijn Beuker ‘liegt’ op LinkedIn-pagina
19:10
298+
‘Stije Resink kost Ajax enorm bedrag’
18:42
572+
‘Santi Giménez stunt met historische terugkeer’
18:15
154+
‘Het gaat helemaal mis bij Feyenoord na Klassieker’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie