Buitenland wordt gek: ‘Nederland heeft een Lamine Yamal’

Foto: Buitenland wordt gek: ‘Nederland heeft een Lamine Yamal’

Oranje Onder-19 staat in de finale van het Europees kampioenschap voor spelers onder de 19 en Kees Smit is dé ster van het team. Er is een heuse hype ontstaan rond de jonge middenvelder van AZ.

‘Kees Smit de Lamine Yamal van Nederland’

In ons land gaat het al dagen om Smit en zijn doelpunten voor de beloften van het Nederlands elftal, maar inmiddels wordt er ook over onze landsgrenzen volop over Smit gesproken. Of dat nou in de Engelse, Franse, Spaanse of zelfs Turkse taal is, dit supertalent (of ‘wonderkind’ zoals hij al genoemd wordt) timmert bijzonder hard aan de weg op het gebied van naamsbekendheid.

Het is niet de verwachting dat hij daar in de aankomende zomer al van gaat profiteren met een megatransfer, maar in het buitenland voorspelt men al wel: die eindigt hoe dan ook bij een Europese grootmacht na een overstap voor een gigabedrag.

In een eerder stadium maakte SoccerNews bekend dat Ajax navraag had gedaan naar Smit, maar dat AZ gecommuniceerd had dat er pas valt te praten bij een bod van minimaal vijftien miljoen euro. Mogelijk is dit bedrag al naar boven opgeschroefd naar aanleiding van de prestaties van de nummer tien op het hoogste podium, in zijn leeftijdscategorie dan.

We lezen bijvoorbeeld: “Als je naar Nederland kijkt komt Kees Smit het dichtst bij de ‘wonderkindstatus’ van Lamine Yamal en Désiré Doué.” Er wordt ook bijzonder vaak geroepen: “Remember the name.”

Ben jij ook zo enthousiast?

  • Ik wel
  • Rustig aan
  • Ik wel
  • Rustig aan

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie