Bosz blikt terug: “Dat heeft iets doen knakken bij Ajax”

Foto: Bosz blikt terug: “Dat heeft iets doen knakken bij Ajax”

Ondanks dat we al halverwege het nieuwe Eredivisie-seizoen zijn, denkt Peter Bosz nog geregeld terug aan de ontknoping van vorig seizoen. Ajax leek af te stevenen op het kampioenschap, zeker na de 0-2 overwinning in Eindhoven, maar vergooide het op het laatste moment. De trainer van PSV denkt te weten waardoor dat grotendeels kwam.

Comeback van PSV in De Kuip was funest voor Ajax

Op 30 maart deelde Ajax een enorme tik uit in de titelstrijd door met 0-2 te winnen in Eindhoven. “We stonden zes punten achter op Ajax en moesten thuis tegen hen”, blikt Bosz terug op PSV Play. “We dachten: nu moet het gebeuren. Als we hadden gewonnen, zouden we op drie punten zijn gekomen en zouden we het hebben omgedraaid. Maar we verloren die wedstrijd, toen moesten we ineens naar onderen kijken.”

Enkele dagen later werd PSV uitgeschakeld door Go Ahead Eagles in de KNVB Beker en zette Arsenal de Eindhovenaren voorschut in de Champions League (1-7). “Weet je wat ik denk dat het is? Het heeft met vertrouwen te maken. Het zit hem niet in kwaliteit. Als ze er niets van kunnen, dan blijf je constant laag, maar ze hebben laten zien dat ze goed kunnen voetballen. Dan ligt het dus ergens anders aan. Zo snel als het weg is, kan het ook weer terugkomen.”

Tijdens de kraker in De Kuip draaide PSV het volledig om na rust. “We begonnen zo slecht. Het was één van de weinige keren dat ik in de rust echt boos ben geworden. Niet omdat we achter stonden, maar omdat ze het niet lieten zien”, stelt Bosz. In de tweede helft werd de 2-0 achterstand ongedaan gemaakt. Diep in de blessuretijd kroonde Noa Lang zich tot matchwinner.

Dat kwam hard aan bij Ajax, denkt Bosz. “Voor de wedstrijd zaten zij juist op de roze wolk. Als ze bij puntenverlies van ons zelf van NEC hadden gewonnen, waren ze kampioen geweest. Daar was alles op ingericht. Wij stonden met 2-0 achter in de rust, maar wonnen met 2-3. Dat heeft iets doen knakken bij Ajax. Vanaf minuut één hing er een natte deken over die wedstrijd.”

Was dat de genadeklap voor Ajax?

  • Ja, denk ik wel
  • Nee, denk ik niet
  • Ja, denk ik wel
  • Nee, denk ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:49
15+
Grim over Ajax-transfer: “Hoop dat het snel vorm krijgt”
17:34
39+
‘Feyenoord forceerde zélf bewust breuk met Timber’
17:19
73+
‘Ajax schakelt Cruijff in voor droomtransfer’
17:04
43+
‘Ajax hoopt op transfer N’Golo Kanté’
16:50
52+
Vlak voor Ajax – Volendam plots groot nieuws over Weghorst
16:35
44+
Bosz kondigt gesprek met PSV-schlemiel aan
16:20
59+
‘Uiterst zorgwekkende Feyenoord-transfer’
16:05
9+
Van Dijk hekelt ‘respectloze’ vraag aan Arne Slot
15:52
27+
Van Persie onthult wanneer St. Juste kan gaan debuteren
15:37
165+
Spaanse kranten gaan he-le-maal los over ‘meesterlijke’ Ajacied
15:22
18+
Derksen heeft ‘medelijden’ met PSV’er: “Nu de grote loser”
15:07
27+
Saibari blikt terug op ‘handdoeken-rel’: “Nog nooit meegemaakt”
14:51
57+
Feyenoord bevestigt groots Valente-nieuws
14:36
100+
‘Feyenoord-transfer van 30 miljoen staat nu al vast’
14:30
87+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen Heracles: maakt Deijl zijn debuut?
14:20
227+
‘Ajax praat met oude bekende voor rechtsbuitenpositie’
14:06
75+
Bizar: ook de vijfde (!) spits ontbreekt bij PSV
13:47
16+
Officieel: Jesper Karlsson terug in Eredivisie
13:34
109+
‘Duidelijkheid over terugkeer Álvarez bij Ajax’
13:18
32+
Ahmedhodzic kritisch op Van Persie: ‘Eigenlijk moesten we dit al eerder doen’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie