Blind blikt terug: “Uiteindelijk heeft het me ook wel gevormd”

Foto: Blind blikt terug: “Uiteindelijk heeft het me ook wel gevormd”

Daley Blind heeft tijdens de beginfase van zijn profcarrière last gehad van zijn achtergrond. De prestaties van zijn vader Danny Blind drukte als een loden last op de multifunctionele Ajax-speler.

“Toen het in mijn eerste periode bij Ajax wat minder ging, had ik aan mijn vader veel minder dan mijn moeder”, beaamt Blind in Evenblij maakt Vrienden. “Mijn moeder kon zich meer plaatsen in mij, mijn vader zei heel makkelijk: ‘Trek je niets aan van het publiek. Speel je eigen spel en trek je niets aan van de media’. Op dat moment was dat voor mij makkelijker gezegd dan gedaan.”

Blind junior vervolgt: “Ik denk dat ik te maken heb gehad met criticasters die het Blind niet makkelijk wilde maken. Uiteindelijk heeft het me ook wel gevormd en sterker gemaakt. Ik maakte het in mijn jeugd al mee: ‘Daley Blind speelt bij Ajax vanwege de familienaam Blind’.”

Tegenwoordig is het contact tussen vader en zoon goed, zo stelt Danny Blind. “Hij belt altijd als de bespreking klaar is, of als ze gegeten hebben. Op het moment dat ik denk dat ze in de kleedkamer zitten, stuur ik even een appje. Soms is het alleen maar even om succes te wensen, maar soms geef ik ook nog even een gouden tip. Zo denk ik dat ik ook nog enige invloed heb, maar dat is absoluut niet zo.”

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie