Bizar: NAC stapt naar KNVB en wil duel met Go Ahead opnieuw spelen

Foto: Bizar: NAC stapt naar KNVB en wil duel met Go Ahead opnieuw spelen

NAC Breda is naar de KNVB gestapt in een poging de verloren wedstrijd tegen Go Ahead Eagles opnieuw te spelen. Dat valt te lezen in een statement op de website van de Brabanders.

Meespelen Dean James resulteert mogelijk in nietigverklaring wedstrijd

De uitleg luidt: “Dit naar aanleiding van ontvangen indicaties dat bij Go Ahead Eagles een speler heeft meegespeeld die volgens de Nederlandse wet geen arbeid mocht verrichten in Nederland en derhalve niet speelgerechtigd was. Zodra de KNVB een beslissing heeft genomen, zal NAC hierover een update geven.”

Op 15 maart jongstleden verloor NAC met 6-0 (!) in Deventer; een cruciaal duel in de strijd tegen degradatie. Krant BN/De Stem schrijft: “Het gaat om Dean James. De verdediger switchte een jaar geleden naar de Indonesische nationaliteit, zodat hij voor de nationale ploeg voor het land uit kon komen. Op 20 maart 2025 debuteerde hij tegen Australië.”

“Nu is de vraag of zijn Nederlandse paspoort na zijn naturalisatie nog wel geldig is. NAC heeft de afgelopen dagen drie advocaten geraadpleegd en denkt dus van niet. De 25-jarige verdediger heeft mogelijk geen tewerkstellingsvergunning en is in dat geval al langer niet speelgerechtigd. Doordat NAC tijdig protest aantekent, kan er naar de zaak gekeken worden. Het balletje is gaan rollen door de podcast ‘De Derde Helft’. Daarin werden vraagtekens gezet bij de speelgerechtigdheid van James”, aldus de regionale krant tot slot.

Reactie Go Ahead Eagles

Directeur Jan-Willem van Dop Go Ahead reageert: “Het ligt bij de advocaten en bij de KNVB. Wat ik weet, is dat we op het moment dat we een contract met Dean James afsloten, hij in het bezit was van een geldig Nederlands paspoort. Op basis daarvan is contract afgesloten.”

NAC heeft groot gelijk

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

12:04
0+
Perr Schuurs kon naar deze grootmacht: “Het raakte me”
11:47
19+
‘Grote verrassing met Youri Baas bij Ajax’
11:30
14+
“Ik zou hem zeker een kans geven bij Ajax”
11:13
3+
Van Dijk onder de indruk: “Hele mooie toekomst voor zich”
11:00
26+
SN Focus: NEC – Feyenoord gaat om Champions League-miljoenen
10:46
430+
‘Cruijff greep genadeloos in bij Ajax na sabotage’
10:31
34+
‘Supertransfer voor ‘beste trainer Eredivisie’? Geen sprake van!’
10:14
75+
‘Vervanger Schouten bij Oranje bekend’
09:56
6+
Op welke zender kijk je Chelsea – Manchester City live?
09:39
98+
‘Metamorfose Frenkie de Jong bij terugkeer Barcelona’
09:23
5+
Op welke zender kijk je Sunderland – Tottenham Hotspur live?
09:05
32+
Na Heracles-Ajax: ‘Het is maar waar je de lat legt’
08:50
97+
Op welke zender kijk je NEC – Feyenoord live?
08:33
56+
‘Koeman glundert: Oranje-ster nog voor WK naar wereldtop’
08:16
393+
Vermoedelijke opstelling Feyenoord tegen NEC: chaos voor Van Persie
08:01
210+
‘Heracles en Ajax naar tuchtcommissie na vals spel’
23:39
317+
‘PSG biedt 70 miljoen op Nederlander’
23:33
367+
‘Jordi Cruijff verrast en haalt andere trainer’
23:15
65+
‘René van der Gijp: stekker uit programma’
22:31
78+
Biedingen van 30 en 35 miljoen op Perr Schuurs

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie