“Begrijp dat Ajax van de spelers af wil, maar…”

Foto: “Begrijp dat Ajax van de spelers af wil, maar…”

De spelersvakbond VVCS verwacht dat Ajax deze zomer op een waardige manier afscheid neemt van overbodige spelers. Volgens voorzitter Evgeniy Levchenko is de Amsterdamse club dat aan zijn stand verplicht.

VVCS-voorzitter wijst Ajax terecht

De Telegraaf onthulde zaterdag dat zeven spelers uit de A-selectie zijn gezet door Ajax. Zij zouden geen gebruik mogen maken van de faciliteiten tijdens de vertrouwde trainingsuren. Op die manier hoopt de clubleiding de overbodige voetballers naar een andere club te brengen. Nog dezelfde dag sprak de VVCS schande van de ontstane situatie middels een officieel statement.

Levchenko laat nu aan ESPN weten: “Ajax heeft een bepaalde verantwoordelijkheid naar spelers toe. De vraag is of het voldoende is om in een aparte groep te trainen. Het gaat om de manier waarop, dat is ons punt. Voor mij is nog steeds de grootste vraag waar zij gaan trainen. De speler moet niet buitengesloten worden.” Volgens de oud-voetballer moet Ajax in ieder geval een serieus alternatief bieden. “Wij willen dat de spelers een eerlijke kans krijgen en met normale faciliteiten kunnen werken.”

Wat Levchenko betreft is er ‘een morele kant van de medaille’. “Ik begrijp dat Ajax van de spelers af wil, maar omdat ik zelf speler geweest ben, weet ik hoe verschrikkelijk het is als je buitengesloten wordt. Het gaat erom dat Ajax faciliteert volgens de verplichtingen van het contract en goed werkgeverschap. Dat betekent dus collectief trainen, met of de eerste selectie, of de tweede. Dus niet met een apart groepje, op een apart veld. We verwachten dat Ajax het oppakt en het Ajax-waardig oplost.”

Eens met Levchenko?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

17:11
1+
‘Heel Nederland knock-out geslagen door Vandaag Inside’
16:55
6+
WK-opzet gekraakt: “Wachten op Tuvalu, Vaticaanstad en…”
16:40
776+
Vermoedelijke opstelling Nederland-Litouwen: Koeman herstelt grote fout
16:25
34+
‘Grote PSV-ramp na winterstop’
16:10
29+
Hélène Hendriks, Noa Vahle en Merel Ek delen groot nieuws
16:00
415+
Johan Derksen deelt groot nieuws over zijn toekomst in VI
15:40
28+
‘Revolutie in Rotterdam door Luciano Valente’
15:37
93+
Schandalig: ‘Spelers Oranje aangevallen’
15:20
17+
Valentijn Driessen prijst Oranje-international de hemel in
15:00
29+
‘Achterlijke KNVB-fout met Memphis Depay’
14:46
125+
Luis Suárez doet bizarre onthulling over tijd bij Ajax
14:40
32+
‘AZ verpulvert transferrecord in januari’
14:20
30+
‘Guus Til met Oranje mee naar WK 2026’
14:00
27+
Haaland geïrriteerd door ‘Italiaanse Wouter Goes’
13:49
198+
‘Afscheid als international na Oranje-Litouwen’
13:40
18+
DR Congo beschuldigd van ‘zwarte magie’ door Nigeria
13:20
29+
‘Koeman moet nieuwe Oranje-ster áltijd oproepen’
13:00
25+
‘Arne Slot verrast: pijlen gericht op Salah-vervanger’
12:40
133+
‘Nieuwe trainer Ajax maandag al op trainingsveld’
12:20
49+
Voormalig Ajax-talent sneert: “Kreeg de kans niet”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie