Been rouwt om verlies Beenhakker: “Bovenal een echte vriend”

Foto: Been rouwt om verlies Beenhakker: “Bovenal een echte vriend”

Mario Been is geschrokken van het overlijden van Leo Beenhakker. De oud-speler en -trainer stelt dat het wegvallen van de 82-jarige oud-trainer van Feyenoord voor hem een groot gemis is. Been kreeg het verdrietige nieuws te horen van de kinderen van Don Leo.

Verdrietige Mario Been spreekt zich uit over overlijden Leo Beenhakker

“Ik schrok er wel van”, begint Been tegenover ESPN over het overlijden van Beenhakker. “De trainer is een speciaal mens, die wil je niet kwijt. Aan de andere kant wist ik dat het er een keer aan zat te komen, omdat hij toch wel een beetje vereenzaamd was en niet echt meer naar buiten wilde. Ik belde hem regelmatig om een hapje te gaan eten, maar hij was heel moeilijk ter been.”

Volgens Been was Beenhakker de laatste jaren niet meer dezelfde persoon, die hij altijd is geweest. “Hij wilde niet in een rolstoel of scootmobiel zitten, hij was eigenlijk niet meer de Don Leo die wij allemaal kenden van de mooie interviews en de geweldige resultaten als coach.” De analist van ESPN stelt dat een beetje pushen ook niet meer werkte. “Dan zei hij tegen mij: Mario, de trainer die drie keer kampioen is geworden met Real Madrid, gaat niet in een scootmobiel zitten. Hij was een markant figuur, een trotse man en een geweldig mens. Het is een groot gemis voor mij.”

Rode draad

Been stelt dat Beenhakker heel belangrijkrij is geweest voor zijn carrière. “Hij is een rode draad in mijn leven geweest. De relatie was heel hecht. Toen ik zes jaar oud was en in de jeugd bij Feyenoord speelde, was hij mijn jeugdtrainer. Later is hij teruggekeerd als hoofdtrainer en heeft hij mij als assistent naar Feyenoord gehaald. Hij is technisch directeur van mij geweest, bondscoach geweest van Trinidad en Tobago, waar ik als assistent mee mocht. Bovenal was hij een echte vriend van me.”

Been zag Beenhakker echt als een soort van vaderfiguur. “Hij was in alle opzichten enorm belangrijk voor mij. Als ik tegen problemen aanliep, kon ik hem altijd bellen. Het was een super mens. Het feit dat ik Leo van jongs af aan heb leren kennen en heel mijn leven bij me heb gehad, zal ik nooit vergeten. Dit soort mensen mag niet vergeten worden.”

Is Been een prettige analist?

  • Ja, dat vind ik wel
  • Nee, dat vind ik niet
  • Ja, dat vind ik wel
  • Nee, dat vind ik niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

21:00
2+
‘Frenkie de Jong in de wolken: Barcelona heeft prachtnieuws’
20:45
5+
Vandaag Inside heeft update over privéproblemen Johan Derksen
20:31
4+
Juventus blameert zich en raakt zicht op Champions League kwijt
20:15
48+
‘Feyenoord wanhoop nabij: miljoenen in de put’
20:00
39+
‘AZ bedankt Arne Slot voor 50 miljoen euro’
19:46
41+
‘Bekerfinale krijgt staartje voor Go Ahead Eagles’
19:31
63+
Engeland over De Ligt: ‘helemaal gek geworden’
19:27
0+
Voorspelling Feyenoord – PEC Zwolle: gemakkelijke thuiszege
19:27
8+
Voorbeschouwing Feyenoord – PEC Zwolle: Van Persie gaat voor tweede plek
18:48
18+
Edvardsen walgt van journalist: ‘Hij vertelde zoveel onzin over mij’
18:30
21+
‘Braziliaanse enclave loopt Kylian Mbappé in de weg’
18:15
139+
Grote privé-onthulling over Goes: “Uit een zeer betrouwbare bron..”
18:02
53+
‘Paul Simonis voor het geld weg bij Go Ahead’
17:44
35+
Scoutingsgeheim ontdekt: ‘Dáár moet je zijn’
17:34
47+
Kraaij kraakt Ajax-duo: ‘Geven nooit een verrassende bal’
17:21
28+
‘Serieuze belangstelling uit buitenland’ voor Heerenveen-verdediger
17:07
45+
Klaassen: ‘Niet veel mensen hadden het verwacht, maar…’
16:59
668+
‘Ajax deelt PSV genadeklap uit na blamage in Utrecht’
16:47
115+
‘Vandaag Inside-pensioen voor Johan Derksen’
16:33
20+
‘Enfant terrible’ ook geprezen: “Echt een goede voetballer”
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie