FC Barcelona staat voor een grote verbouwing. Niet alleen het stadion van de club wordt aangepakt, waar de club een lening van zo’n 1,5 miljard euro voor afsloot. Ook de selectie moet, ondanks de dreigende sarneringen, versterkt worden.
Volgens Mundo Deportivo heeft de grootste prioriteit op dit moment de rechtsbackpositie. De Catalanen hebben met Jules Koundé nu een speler op de rechtsback staan die eigenlijk beter in het centrum past, zo zou de technische staf hebben geoordeeld.
De Fransman, die afgelopen zomer over werd genomen van competitiegenoot Sevilla, zou beter tot zijn recht komen in het centrum. Koundé is niet extreem groot, maar wel heel snel voor een centrale verdediger. Dat zou de Catalanen, die over het algemeen extreem hoog op het veld staan, goed uitkomen.
Voor de rechtsback-positie komt er dan wel een gat te ontstaan. Op dit moment heeft Xavi de keuze uit Sergi Roberto (geblesseerd) en Hector Bellerin. Dat zijn volgens Mundo Deportivo niet de kwaliteitsspelers waaruit de Spaanse oefenmeester het liefste wil kiezen.
Het Spaanse medium heeft ook al een kandidaat voor Barcelona: Manchester City-back João Cancelo lijkt de belangrijkste kandidaat om de backpositie(s) van extra kwaliteit te voorzien.
Cancelo speelt op dit moment op huurbasis bij Bayern München. Er zou een optie tot koop zijn bedongen bij de huurdeal van afgelopen winter. Mocht Bayern deze niet activeren, dan kan Barcelona proberen om de Portugese back aan te trekken.
Goede aanwinst?
- Ja
- Nee