AZ slaat grote slag met voormalig Ajax-talent

Foto: AZ slaat grote slag met voormalig Ajax-talent

Bekerwinnaar AZ heeft het contract van Bendegúz Kovács opengebroken. Het Hongaarse talent heeft zijn handtekening geplaatst onder een verbintenis tot medio 2029, met een optiejaar.

Bendegúz Kovács langer bij AZ

Kovács kwam eerder in actie voor Ajax, maar zag daar te weinig doorgroeimogelijkheden. De negentienjarige aanvaller timmert inmiddels aan de weg in Alkmaar. Hij maakte indruk in zowel de UEFA Youth League (Onder-19) als de Keuken Kampioen Divisie (Jong AZ). Om die reden mocht hij eind vorig seizoen reeds meedraaien met de hoofdmacht.

AZ heeft Kovács nu dus beloond. “Het is een hele speciale en bijzondere dag. Niet alleen voor mij, maar ook voor mijn familie en vrienden. Ik ben dan ook heel blij en trots dat ik vandaag mag bijtekenen”, jubelt de aanvaller op de clubwebsite. “Ik heb mijn debuut gemaakt voor het eerste elftal, Europees voetbal gespeeld en ben geselecteerd voor het Hongaarse elftal. Het is dan ook een eer om vandaag mijn contract te verlengen.”

Kovács voelt zich helemaal op zijn gemak. “AZ is een hele hechte club, met een sterke verbondenheid tussen de staf en alle mensen die hier werken. Soms voelt het meer als een familie dan als een werkplek. We zijn hier iedere dag samen en hebben veel contact met elkaar. Bijvoorbeeld met de mensen in de keuken, waar we heel dankbaar voor zijn. Dat maakt deze club echt speciaal en geeft mij iedere dag dat familiegevoel.”

AZ ziet veel potentie

Technisch directeur Niels van Duinen laat optekenen: “Ik denk dat Bendegúz één van de grootste talenten is in zijn leeftijdscategorie en op zijn positie. Dat we hem langer aan AZ kunnen binden, sluit aan bij onze visie en daar zijn we dan ook trots op. Zijn debuut heeft hem veel vertrouwen gegeven. Hij is gedreven, wil zich blijven ontwikkelen en investeert iedere dag in zichzelf. Dat zijn eigenschappen die goed passen bij AZ.”

Overigens moet Kovács wel een stevige concurrentiestrijd uitvechten. Mexx Meerdink fungeert komend seizoen in principe als nummer één spits, waar Troy Parrott en Jizz Hornkamp ook nog altijd beschikbaar zijn.

Gaat hij komend seizoen al vlammen?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie