Amateurs stunten op WK voor clubs: ‘Dit is enorm voor Oceanië’

Foto: Amateurs stunten op WK voor clubs: ‘Dit is enorm voor Oceanië’

Auckland City heeft maandagavond voor een regelrechte stunt gezorgd op het WK voor Clubs. De semiprofs uit Nieuw-Zeeland hielden gigant Boca Juniors op een 1-1 gelijkspel en trainer Paul Posa kon zijn geluk niet op: “Mensen beseffen niet hoe klein we zijn”.

Auckland City, dat met 10-0 van Bayern verloor, viert gelijkspel uitbundig

“Het spijt me dat ik wat Boca-harten heb gebroken, maar we hebben zó hard gewerkt,” zei een glunderende Posa na afloop in Nashville. “Dit is geweldig voor onze club en voor de spelers. Iets waar we met trots op terug kunnen kijken.” Auckland was al uitgeschakeld, maar speelde met hart en ziel tegen de Argentijnse grootmacht. Na een ongelukkige eigen goal van keeper Nathan Garrow leek het mis te gaan, maar Christian Gray kopte de Nieuw-Zeelanders in de tweede helft alsnog langszij. De goalscorer is in het dagelijks leven een docent.

“Dit is enorm voor het voetbal in Oceanië,” vervolgde Posa. “We zijn een piepkleine club met een gigantisch hart en dat was voor iedereen zichtbaar. Mensen beseffen gewoon niet hoe klein we zijn en waar we vandaan komen. Dit is gewoon fantastisch.” Na een korte onderbreking vanwege slecht weer hield Auckland stand en werd het punt als een overwinning gevierd. Boca werd ondertussen uitgeschakeld door het resultaat van Benfica, dat verrassend met 1-0 van Bayern München won. Boca-coach Miguel Ángel Russo zocht geen excuses, maar gaf wel toe dat de blik al snel op het andere duel gericht was: “Iedereen was bezig met Benfica, maar dat mag natuurlijk geen excuus zijn.”

Stelling: Boca Juniors is de grootste teleurstelling van dit toernooi

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

12:40
1+
‘Koeman zet handtekening en vertrekt na WK’
12:20
294+
Vermoedelijke WK-opstelling Nederland tegen Japan: zo speelt Oranje
12:00
37+
‘Gakpo zit PSV dwars met absolute toptransfer’
11:45
24+
‘NOS-commentator al na één dag weggestuurd op WK’
11:20
35+
Voormalig Feyenoord-spits kan terugkeren in Nederland
11:00
107+
Vrees voor ‘ramp’ bij Oranje: ‘sterspeler stapt uit tijdens training’
10:40
23+
‘PSV krijgt Pools talent aangeboden: alternatief voor Nijstad’
10:20
58+
‘Oranje-aanval compleet overhoop tegen Japan’
10:00
74+
‘Feyenoord smijt onmiddellijk met WK-miljoenen’
09:40
242+
Grote plottwist: Ten Hag wil topclubs afschrikken met contractverlenging
09:20
30+
Derksen trekt pijnlijke conclusie: ‘Zij zijn niveau Oranje’
09:00
121+
‘Belletje uit de ArenA: Sneijder en Van der Vaart samen naar Ajax’
08:40
11+
Driessen ziet nu al een bizar WK: ‘Schizofrene belevenis’
08:20
120+
‘Ontslag op staande voet bij Nederlands elftal’
08:00
405+
‘Rigaux gaat he-le-maal los met Feyenoord-transfers’
07:30
15+
Wout Weghorst verrast alles en iedereen op Oranje-training
07:10
22+
Dit zijn de uitslagen in Groep A | WK Update
07:00
18+
Kaartenfestival in Mexico, Feyenoorder pakt hoofdrol | WK Gemist
03:00
0+
Voorspelling USA – Paraguay: Gastland onder druk in WK-opener
23:36
42+
Japans Ajax-duo blikt vooruit op wedstrijd tegen Oranje

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie