“Als we 3 dagen vrij waren bij Feyenoord, ging hij naar Dubai”

Foto: “Als we 3 dagen vrij waren bij Feyenoord, ging hij naar Dubai”

Mitchell Te Vrede kijkt met genot terug op zijn periode bij Feyenoord, waar hij samen met Graziano Pellè in de spits speelde. De Italiaan was binnen en buiten het veld ‘het mannetje’, weet Te Vrede nog. Inmiddels is de 39-jarige spits bijna vier jaar met voetbalpensioen.

Pinchhitters de Podcast: Mitchell Te Vrede en Graziano Pellè bij Feyenoord

Tussen 2012 en 2014 speelden de twee aanvallers samen bij Feyenoord. Waar Te Vrede nog als talent gold in De Kuip, was Pellè juist de gearriveerde spits, die eerder bij AZ al furore maakte. “Ik genoot van hem, ook op de trainingen”, begint Te Vrede in Pinchhitters de Podcast, een productie van SoccerNews. “Hij was de topper die ik voor me had. Pellè was 29 jaar oud, hij was in zijn prime. Kijk wat hij voor Feyenoord heeft gedaan. Ik heb er veel van geleerd, ook hoe hij zijn lichaam gebruikte.”

In 2007 nam AZ de Italiaan na een geweldig jeugd EK voor zo’n 6 miljoen euro over van Lecce. Vier jaar later ging hij terug naar Italië om voor Parma in de Serie B te spelen. Op de laatste dag van de zomerse transfermarkt in 2012, verhuurde Parma de spits aan Feyenoord. Direct na zijn debuutseizoen namen de Rotterdammers hem definitief over. “Hij kwam als een echte topspits bij Feyenoord”, vervolgt Te Vrede. “Het was echt een beest, supersterk. Ik had altijd een goede band met hem, het is een oprechte gast.”

Ook buiten het veld sprak Te Vrede veel met de vedette. “We hadden een keer drie dagen vrij bij Feyenoord en toen vroeg hij me wat ik ging doen in mijn vrije tijd. Dus ik vertelde hem dat ik naar mijn familie in Amsterdam ging. Als ik hem dan vroeg wat hij ging doen, zei hij: I go Dubai. Hij vertelde me dat je moest spelen met het tijdsverschil. Hij was dan echt aan het rekenen hoe lang hij daar kon blijven en twee, drie dagen later stond hij gewoon weer op het veld. Het was echt een geweldenaar. Hij was een topper op het veld, was altijd serieus bezig en genoot daarnaast gewoon van het leven.”

Hoort Graziano Pellè bij de beste Feyenoord-spitsen aller tijden?

  • Ja, vind ik wel
  • Nee, dat niet
  • Ja, vind ik wel
  • Nee, dat niet

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Laatste nieuws

23:29
6+
Ook Real Madrid wint zuinig, behoudt zicht op Barcelona
22:57
23+
Liverpool wint zo goed als zeker Premier League na flater Arsenal
22:55
7+
Reijnders leidt AC Milan langs Internazionale in eenzijdige derby
22:44
143+
‘Ajax zwemt in het geld na Saudi-transfer’
22:30
0+
Derksen licht privéproblemen toe: ‘Zal toch niet weer gebeuren?’
22:15
214+
‘PSV-bom ontploft, koffer met geld uit Engeland’
21:54
22+
FC Groningen vernedert Heracles en meldt zich in Europese strijd
21:45
52+
‘Zware tik Virgil van Dijk: oplossing ondenkbaar’
21:30
32+
‘Bizar besluit KNVB zorgt voor competitievervalsing’
21:15
138+
‘Real Madrid huilt na ‘Nederlandse’ supertransfer’
21:00
146+
‘Frenkie de Jong in de wolken: Barcelona heeft prachtnieuws’
20:45
36+
Vandaag Inside heeft update over privéproblemen Johan Derksen
20:31
12+
Juventus blameert zich en raakt zicht op Champions League kwijt
20:15
105+
‘Feyenoord wanhoop nabij: miljoenen in de put’
20:00
142+
‘AZ bedankt Arne Slot voor 50 miljoen euro’
19:46
69+
‘Bekerfinale krijgt staartje voor Go Ahead Eagles’
19:31
175+
Engeland over De Ligt: ‘helemaal gek geworden’
19:27
0+
Voorspelling Feyenoord – PEC Zwolle: gemakkelijke thuiszege
19:27
14+
Voorbeschouwing Feyenoord – PEC Zwolle: Van Persie gaat voor tweede plek
18:48
41+
Edvardsen walgt van journalist: ‘Hij vertelde zoveel onzin over mij’
Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie