‘Alle alarmbellen gaan af’ bij Oranje-internationals in Londen

Foto: ‘Alle alarmbellen gaan af’ bij Oranje-internationals in Londen

Arsenal en Tottenham Hotspur treffen elkaar zondag in de North London Derby. Sowieso wordt het een duel met een Nederlands tintje, maar het wordt er ook een met een opvallende dimensie als het gaat om de ranglijst. SoccerNews licht in SN Focus voor je uit hoe de Nederlanders erop staan bij de Londense ploegen. 

SN Focus: Van de Ven de hoop in bange dagen

Tottenham Hotspur draait dit seizoen dramatisch in de Premier League. De ploeg van Micky van de Ven en co. staat nog maar net boven de degradatiestreep en dat zorgde er al voor dat manager Thomas Frank werd ontslagen. “Spurs heeft echt een lastig seizoen, maar Van de Ven is een van de positieve uitschieters”, laat de in Londen woonachtige Arthur Renard, journalist voor onder meer The Guardian en The Times weten tegenover SoccerNews. “Hij haalt wél zijn niveau. Hij pikt zijn doelpunten mee en is ook in de Champions League belangrijk, met die ongelofelijke goal tegen Kopenhagen als hoogtepunt. Spelers zoals hij zorgen ervoor dat er zeker nog hoop is.”

“Over Van de Ven gaan de verhalen dat er andere clubs geïnteresseerd zijn en ik snap het volkomen”, gaat Renard verder. “Hij blijft een hoog niveau halen. Ik vind het wel een teken van een goede speler als je toch een goed niveau kan halen in een team dat niet goed draait.” Renard weet bovendien dat Van de Ven nog altijd immens populair is bij de fans van Spurs. “Vooral door wat hij de afgelopen twee jaar, met onder andere die redding op de achterlijn in de Europa League-finale tegen Manchester United, voor de club heeft betekend.”

“Te vroeg voor Simons” 

Sinds dit seizoen spelen er twee Nederlanders bij Spurs. Simons maakte voor 65 miljoen euro de overstap naar Tottenham. De verwachtingen die bij zo’n transfersom komen kijken maakte de Oranje-international nog maar deels waar. “Het is een beetje én én”, vertelt Renard. “De goede en mindere periodes wisselen elkaar af. Simons heeft nog niet over een langere termijn het verschil gemaakt.”

“Er zijn wel momenten geweest”, benadrukt Renard. “Zijn debuut was bijvoorbeeld heel goed. Tegen Brentford speelde hij sterk en ook in de Champions League kende hij goede momenten. Ik heb zo’n gevoel dat ze wel zien dat Simons potentie heeft. Het is lastig voor hem. Hij is nieuw en komt in een team dat niet lekker loopt. De fans zien dat hij nog niet week in week uit het verschil maakt, maar ze zien dat hij echt wel wat kan. Dat kan nog interessant worden als het team gaat lopen. Het is nog te vroeg om nu al te verwachten dat hij het team op sleeptouw neemt.”

“Timber wordt zó gewaardeerd”

Aan de andere kant staat er hoogstwaarschijnlijk één Nederlander op het veld: Jurriën Timber. De jeugdexponent van Ajax maakt al langere tijd een geweldige indruk. Door ploeggenoot William Saliba werd hij zelfs al eens gebombardeerd tot beste rechtsback ter wereld. “Hij wordt zó gewaardeerd”, laat Renard weten. “Dat hoor je van de fans, van teamgenoten en van Mikel Arteta.”

Derby met extra dimensie

“De laatste weken draait Arsenal niet goed”, doelt Renard op de gelijke spelen tegen Wolverhampton Wanderers en Brentford en de nederlaag tegen Manchester United. “Het wordt zo’n interessante wedstrijd. Wat me in de titelstrijd wel opvalt is dat Manchester City ook niet altijd wint. Iedereen is na het gelijkspel tegen Wolverhampton Wanderers gefocust op Arsenal, maar de concurrentie kan ook gewoon nog punten laten liggen.”

Naast de titelstrijd van Arsenal wordt er in Engeland al gesproken over een degradatiestrijd bij Tottenham. “Ik vind het nog te vroeg om Spurs in een degradatiestrijd te plaatsen, al moet je wel realistisch zijn”, erkent Renard. “Ze hebben nog niet op die onderste drie plaatsen gestaan. Ik vind het nog te vroeg, maar alle alarmbellen moeten wel afgaan. Het is natuurlijk een wedstrijd op zich, maar met de degradatiezone voor Tottenham en titelstrijd van Arsenal als extra ingrediënten wordt het wel een hele speciale.”

Geen Nederlandse trainer aan beide kanten

Renard stipt aan dat het niet om twee Nederlanders tegen één gaat, maar twee tegen twee. Aan de kant van Arsenal zit Albert Stuivenberg namelijk op de bank. “Dat hoor je echt vaak: hij wordt echt gewaardeerd door Arteta en heeft volgens mij een best wel grote invloed”, vertelt Renard. “Het zijn dus eigenlijk twee Nederlanders die twee Nederlanders treffen in de derby.”

Dat had er nog een extra kunnen zijn. John Heitinga werd half januari aangesteld als assistent van Thomas Frank, maar de trainer is in het kielzog van de Deen vertrokken. Op het moment van zijn aanstelling gingen veel fans op X er al vanuit dat Heitinga bij een vertrek van Frank de interim-manager zou worden. Dat werd uiteindelijk Igor Tudor. 

“Dat kan geschreven worden, maar bij Spurs dienen er zich zoveel kandidaten aan”, zegt Renard. “Het verbaast me niet dat Heitinga het niet is geworden. Het had natuurlijk gekund, maar toen hij werd aangesteld bij Tottenham had ik totaal niet het gevoel dat het zo was uitgedacht dat hij bij een vertrek van Thomas Frank de interim zou worden. Het is meer dat het toevallig zo had kunnen lopen.”

Zondag nemen Van de Ven en Simons het namens Spurs dus in eigen huis op tegen het Arsenal van Stuivenberg en Timber. Om 17.30 uur wordt er afgetrapt in de Premier League-kraker.

Wie wint de North London Derby?

  • Tottenham Hotspur
  • Arsenal
  • Tottenham Hotspur
  • Arsenal

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Om ervoor te zorgen dat we een veilige en verantwoorde omgeving kunnen bieden aan alle bezoekers, vragen we je vriendelijk om je leeftijd te bevestigen. We willen je erop wijzen dat het invullen van je leeftijd vertrouwelijk wordt behandeld en dat we deze informatie uitsluitend gebruiken om te voldoen aan de wettelijke vereisten en om ervoor te zorgen dat onze advertenties op de website alleen getoond worden aan de bezoekers die dit mogen zien. De leeftijd dient naar waarheid ingevuld te worden

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie