‘Ajax vangt bot: nieuwe trainer zet handtekening in Spanje’

Foto: ‘Ajax vangt bot: nieuwe trainer zet handtekening in Spanje’

Jordi Cruijff is bij Ajax druk bezig met de selectie en de omkadering van volgend seizoen. De technisch directeur sprak een wens uit, die er vermoedelijk niet door gaat komen.

Cruijff werkt aan kampioenswaardig Ajax

Jordi Cruijff ging op 1 februari officieel in dienst als technisch directeur van Ajax. Hij volgde Alex Kroes op, die zijn conclusies verbond aan het ontslag van John Heitinga en Marcel Keizer als hoofdtrainers. Voor Kroes was er Sven Mislintat. Met die erfenis loopt ‘de zoon van’ nu nog op zak.

Cruijff moet naar eigen zeggen inventief zijn om een selectie samen te stellen die kampioen kan worden. Immers: “Er bestaan bij Ajax geen tussenjaren. Als we volgend seizoen geen kampioen worden, dan heb ik gefaald”, zei hij zelf tegen Hans Kraaij jr.

Haalde trainer Míchel binnen

Een eerste zet op die weg omhoog na de vijfde plaats van afgelopen seizoen was het aanstellen van een nieuwe hoofdtrainer. Heitinga en Keizer begonnen dus, maar maakten allesbehalve indruk. Zowel op het veld als in de media.

Na hun ontslag werd de kersvers aangetrokken assistent-trainer Fred Grim gepromoveerd. De ex-doelman was de nieuwe interim-manager van dienst. Onder hem leek het iets beter te gaan, maar nog niet goed genoeg. Na wat wankele resultaten kwam de nieuwe tussenpaus. Óscar García moest de meubelen redden. Dat gebeurde amper.

Ondertussen ging Cruijff op zoek naar de trainer voor het seizoen 2026/2027. Die vond hij in Míchel. De 51-jarige Spanjaard degradeerde ondertussen nog met Girona, maar staat vanaf de volgende voetbaljaargang bij Ajax aan het roer.

Alles over het WK Voetbal | Schema Nederland | Wedstrijden | Standen | Speelsteden

García voor Jong Ajax?

Voor García betekende dat op zijn minst een stap omlaag. Ajax wil hem evenwel behouden voor de club. Ze zien in hem de ideale trainer van het beloftenelftal dat in de Keuken Kampioen Divisie actief is. In februari leidde de Spaanse oefenmeester daar al enkele weken de boel.

‘Interesse vanuit Spanje’

Het Spaanse AS meldt echter dat die deal nog niet rond is. García zou zelfs op belangstelling vanuit zijn thuisland kunnen rekenen. Zo zijn Rayo Vallecano en Osasuna geïnteresseerd. De verliezend Conference League-finalist zag trainer Iñigo Pérez naar Villarreal vertrekken. Ook de club uit Pamplona raakte manager Alessio Lisci kwijt.

De 53-jarige Spanjaard staat voor een belangrijke keuze. Gaat hij verder als hoofdtrainer, of doet hij zijn vriend Cruijff nogmaals een goede dienst, deze keer bij Jong Ajax?

Moet hij blijven?

  • Ja
  • Nee
  • Ja
  • Nee

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Bevestig je leeftijd om door te gaan

Belangrijk!

Deze website bevat gokgerelateerde inhoud en is niet geschikt voor minderjarigen, personen met risicovol gokgedrag of mensen die zichzelf hebben uitgesloten van deelname aan kansspelen. Dergelijke inhoud wordt alleen weergegeven als u bevestigt dat u 24 jaar of ouder bent.

Wat is je leeftijd?

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie