‘Ajax thuiskomen? Nee, thuiskomen is FC Twente’

Foto: ‘Ajax thuiskomen? Nee, thuiskomen is FC Twente’

FC Twente versterkte zich in januari opnieuw met Naci Ünüvar. De flankspeler kwam transfervrij binnen, nadat Ajax het verhuur aan RCD Espanyol afbrak en zijn contract verscheurde.

Naci Ünüvar: ‘Ik hou van het warme gevoel bij de club, het zijn allemaal topmensen’

“Zet FC Twente bovenaan de lijst”, maande Ünüvar zijn zaakwaarnemer in januari, toen hij op zoek ging naar een nieuwe club. “Dit wilde ik graag. Thuiskomen”, vertelt de dribbelkont aan de TC Tubantia. Was ’terug thuiskomen’ dan niet Ajax? “Nee, terug is Twente”, zegt Ünüvar. “Vorig jaar zat ik hier. Hier heb ik mijn wedstrijden gespeeld en spelen we mee om de bovenste plaatsen. Ik hou van het warme gevoel bij de club. Het zijn allemaal topmensen. Er is bij Twente een heel goede balans tussen hard werken en plezier maken.”

Hij tekende voor 3,5 jaar in Enschede. “Daardoor heb ik nu veel meer rust in mijn hoofd. Als je telkens wordt verhuurd, zit er een bepaalde onrust in je. Je weet nooit wat je volgende bestemming is en dat is niet lekker voor een voetballer. Neem alleen al iets simpels als een huis. Je richt het in, en na een tijdje zeg je je woning weer op en moet je weer verder. Die rompslomp kost energie.”

‘Wat heb ik eraan als ik in de Eredivisie ga spelen bij een club die alleen maar verdedigt?’

De 21-jarige aanvaller vervolgt: “Als je tegen het overgrote deel van de Eredivisiespelers zegt: je kunt naar La Liga, dan gaan ze. De juiste optie aan het begin van het transferwindow was er niet. Wat heb ik eraan als ik in de Eredivisie ga spelen bij een club die alleen maar verdedigt? En toen kwam Espanyol. Dat verhaal klonk heel positief.”

“Ik woonde in Barcelona in een appartement aan het strand. Niet verkeerd. Maar als je niet speelt, is zelfs een paleis niets aan. In Turkije spreek ik de taal, ik ken het land. Spanje kende ik niet en de mensen spreken nauwelijks Engels. Dan merk je wel dat je in je eentje in het buitenland zit. Als je niet speelt, word je als buitenlandse voetballer aan je lot overgelaten. Op een gegeven moment dacht ik: dit wil ik niet meer”, aldus Ünüvar tot slot.

Ünüvar wordt een doorslaand succes bij FC Twente

  • Eens
  • Oneens
  • Eens
  • Oneens

0 Votes

Lees meer

Deel op sociale media:

Wat kost gokken jou? Stop op tijd | 18+ | loketkansspel.nl | Gokken kan verslavend zijn | Deze boodschap mag niet gedeeld worden met minderjarigen| Algemene voorwaarden zijn van toepassing | #Advertentie